11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Cábelíci zdolali Horažďovice 4:2

Králův Dvůr/ Divizní fotbalisté Králova Dvora hostili v neděli celek Horažďovic. Ačkoliv cábelíci herně nepřesvědčili, připsali si poměrně jasné vítězství.

Jan Vildmon

Králův Dvůr - Horažďovice 4:2

Jako první zahrozili hosté, Beránek ale z úhlu trefil jen boční síť. V 5. minutě pak o sobě dali vědět i domácí. Po centru Jalaghonii ale chyběl Petrovi Dochtorovi k míči pár centimetrů. S postupem času si domácí hráči vytvořili převahu a z ní plynuly také šance. V 11. minutě zachránila hosty tyč po střele Červenky a následnou dorážku poslal Jalaghonia nad branku. Hosté hrozili rychlými protiútoky a po jednom z nich střílel zpoza vápna těsně vedle branky Beránek. Poté převzali otěže napevno cábelíci, jejichž akce ale často hatily nepřesné přihrávky. V 25. minutě se ale Králodvorští dostali do vedení. Jalaghonia obešel tři protihráče i brankáře a zakončil do prázdné branky - 1:0. Tento stav ovšem netrval dlouho. O tři minuty později potrestal chybu horažďovické obrany Petr - 2:0. Cábelíci si poté vytvořili ještě další šance, ty ale zůstaly neproměněny. V samém závěru prvního poločasu pak udeřili hosté. Ve 44. minutě si na centr z rohu naskočil na přední tyči Stulík a hlavou snížil na 2:1.

Po změně stran byl k vidění spíše boj, než pěkný fotbal. Domácí si sice vytvořili několik šancí, ale po herní stránce předváděli velkou bídu. Vysvobození pro Králův Dvůr přišlo v 77. minutě, kdy po závaru doklepl míč do branky Kyklhorn. V 83. minutě si pak na centr z rohu naskočil Bláha T. a hlavou definitivně rozhodl - 4:2. Poslední slovo ale měli hosté. V 84. minutě si na centr z rohu naběhl Beránek a nechytatelnou střelou z voleje překonal Votrubu - 4:2.

Branky: 25. Jalaghonia, 28. Petr, 77. Kyklhorn, 83. Bláha T. - 44. Stulík, 84. Beránek. ŽK: Brož, Jalaghonia, Vlček - Horváth, Juda, Pondělík. Poločas: 2:1. Rozhodčí: Fišer. Diváků: 250.

Králův Dvůr: Votruba - Bláha P., Bláha T., Spurný, Petr, Dochtor P., Brož (82. Kučera), Kyklhorn (86. Vlček), Červenka, Jalaghonia (71. Hybš), Fulín.

Horažďovice: Mako - Zámeček, Valoušek, Grund (46. Pondělík), Koudela, Picka, Šafanda (78. Ulč), Beránek, Juda, Stulík,Horváth