27 28 29 30

Okresní derby skončilo výpraskem Baníku

STŘÍBRO - Fotbalisté Stříbra byli v utkání přeboru po třech minutách na ručník

František Hlas

Okresní derby v Přeboru Plzeňského kraje ve fotbalu skončilo porážkou B. Stříbro. Tachované vedli už v sedmé minutě 3:0 a bylo prakticky po zápase. Výsledek 7:0 je pro Baník ještě milosrdný. Na Palacké odcházeli po utkání zklamaní nejen domácí příznivci, ale i hostující. Ti mohli být spokojeni s výsledkem, ovšem zápasu chyběl náboj a dramatičnost. Příčinu je nutno hledat u výkonu domácího týmu, který doslova propadl a nebyl Tachovu ani důstojným soupeřem. Hosté byli pravým opakem Baníku, ale také oni byli brzy spokojeni s průběhem zápasu. Z pohledu Tachova přišel úvod z říše snů, pro domácí s přívlastkem katastrofální. Ve čtvrté minutě vstřelil Machač vedoucí branku – 0:1, v páté byl sražen gólmanem Kostelníčkem Malý a sám postižený pokutový kop proměnil – 0:2. V sedmé minutě se trefil hlavou Chada – 0:3 a bylo po zápase. Baník byl na ručník. V 11. minutě měl blízko ke čtvrtému gólu Rulf, ale dal vedle. Na druhé straně střílel Andrle vysoko nad branku. Po akci Malého netrefil Rulf odkrytou branku. Na druhé straně Jareš vymotal obranu Tachova, ale špatně přihrál. Aktivní Malý připravil další příležitost Machačovi. Od 30. minuty si domácí vytvořili územní převahu, ale bez gólového efektu. Za zmínku stála jen nepřesná střela Kasla. Závěr poločasu se už hrál opět v režii Tachova. Jan Viterna přestřelil ze čtyř metrů branku, stejně skončil ipokus Chady. Po změně stran se hrálo v režii hostů. Po šancích Chady a Rulfa přinesla změnu skóre až akce Rulfa, když jeho přihrávku uklidil do odkryté branky Luk. Čížek – 0:4. To už běžela 59. minuta a domácí příznivci zaznamenali neúspěšný pokus Jareše a střelu Šamana gólman Valenta kryl. O dvě minuty později přišlo nepříjemné zranění J. Viterny (zlomená ruka). Nicméně před Kostelníčkem bylo v dalších minutách rušno. Hutta hlavičkoval vedle, Chada neproměnil sólo a Čížek trefil tyč. Na druhé straně se neprosadil Uhlíř. Od 68. do 77. minuty se obrana Baníku úplně sesypala a inkasovala další tři branky. Nejdříve rozjásal tachovské příznivce Rulf, pak Malý a nakonec Luk. Čížek. Na stavu 0:7 se už do konce zápasu nic nezměnilo, a tak dlouho očekávané derby skončilo nečekaným výpraskem Baníku.

B. Stříbro – FK Tachov 0:7.

Poločas: 0:3. Branky: 4. Machač, 5. a 70. Malý, 7. Chada, 57. a 77. Luk. Čížek, 68. Rulf. Rozhodčí: Schneider. ŽK: 2:0. Diváků: 130.

STŘÍBRO: Kostelníček – Andrle, Hřebík, Uhlíř, Jareš, Sásik, Slába, Šaman, Kertis, Pubrle, Kasl. Střídali Ichnatolya, Lešák a Kos.

TACHOV: Valenta – Luk. Čížek, J. Viterna, Kaše, Šácha, Machač, Malý, J. Viterna, Chada, Hutta, Rulf. Střídali Habart, Bečvář, Svoboda a Bobčík.