11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Postoupili do krajského finále.

Do krajského finále fotbalového Danone cupu, které se bude konat 1. května v Ledcích u Plzně, se probojovali mladí hráči ročníku 1995, reprezentující domažlický Okresní fotbalový svaz. Na Velikonoční pondělí zvítězili v semifinálovém duelu nad výběrem fotbalového svazu Plzeň-město.

OFS Plzeň-město - OFS Domažlice  1:2  (1:1).

Branky hostů: Štěpán a Copák.
Do zápasu lépe vstoupili hosté, už od úvodu utkání si vytvářeli slibné příležitosti. Vedení se mladí hráči našeho okresního výběru dočkali po deseti minutách hry, kdy se po pěkné kombinační akci prosadil Zdeněk Štěpán z Hostouně, který křížnou střelou, po přihrávce domažlického Františka Copáka otevřel skóre zápasu - 0:1.
Další slibné příležitosti si pak vytvořili Štěpán s Linkešem, ale neměli přesnou mušku. V první půli se domácá proti dobře hrajícím hostům nedokázali dlouho prosadit a branku Davida Vrzala ze Staňkova vážně neohrozili, přesto však dokázali srovnat. Před koncem poločasu ahrávali domácí tr. kop, který gólman Vrzal dokázal vyrazit, ale na následnou dorážku již nestačil - 1:1.
"Ve druhé půli klukům trocu začaly docházet síly, ale i přesto dokázali se soupeřem hrát vyrovnaný fotbal," řekl Libor Bočan, který je spolu s Františkem Copákem trenérem výběru s tím, že při jeho výběru stálo i štěstí, když jeden z plzeňanů orazítkoval tyč. Dvě minuty před koncem zápasu, který se v této kategorii hraje na dvakrát třicet minut, přišlo rozhodnutí. Ve skrumáži před domácí brankou se nejlépe orientoval domažlický Copák a svým gólem rozhodl o postupu do krajského finále Danone cupu.
"I když jsme postoupili, dá se říct se štěstím, myslím, že kluci si to za přístup a bojovnost zasloužili," dodal Bočan. "Je to pro mě a Frantu Copáka trenérský úspěch a i pro naše svěřence to hodně znamená. Je vidět, že se vytvořila dobrá parta. Za výkon v semifinále jim musíme poděkovat," pokračoval.
"Opět se potvrdilo, že se na našem okrese dobře pracuje s mládeží, ve finále je výběr poněkolikáté. Je to opravdu úspěch, i vzhledem k tomu, že na Domažlicku není mnoho klubů, které hrají vyšší soutěže a základna není tak široká jako třeba na Klatovsku nebo Rokycansku," sdělil předseda komise mládeže Václav Sladký, který zároveň poděkoval za spolupráci všem oddílům, které vysílají své hráče na zápasy výběru.
Díky výhře nad OFS Plzeň-město se utkají ve finále v úterý 1. května opět v Ledcích s favorizovaným výběrem Klatovska. Vítěz tohoto utkání se střetne v barážovém zápase o postup do republikového finále s jedním z pražských celků. Týden před utkáním s výběrem OFS Klatovy, ještě sehrají Domažličané, tedy za 14 dní, přípravný zápas proti výběru našeho okresu, ročníku 94. Čas a místo konání bude ještě upřesněno.