11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Tomáš Věneček odchytal svůj první zápas v MSFL

Prémiéru v dresu třetiligového Sulka Zábřeh si včera odbyl brankář Tomáš Věneček. Pětadvacetiletý brankář ze Strakonic se postavil vůbec poprvé v letošní části MSFL, bohužel na půdě ambiciozní MFK Břeclav jeho tým prohrál vysoko 0:3.

BŘECLAV - SULKO ZÁBŘEH           3:0  (2:0)
branky: Branky: 6. Dvořák, 15. Pekárek, 67. Kuba. Rozhodčí: Černý – Racek, Adámková. ŽK: Dvořák – M. Svozil, J. Svozil, Laštůvka. ČK: 65. J. Svozil (Zábřeh). Diváci: 180.

Břeclav: Gala – Jurga, Michal, Pokorný, Švarc, Demjanovič, Dvořák, Svoboda, Drga (17. Kuba), Pekárek (69. Ivančic), Diviš (57. Borecký).

Zábřeh: Věneček - Laštůvka (63. Macek), Vývoda, Řehák, J. Svozil, Cetkovský , Skopal, M. Svozil, Pobucký, Kobylík (82.Dragon), Hampl (22. Špunda).
Ambiciózní domácí, kteří pomýšlejí na postup do 2. ligy a jejich sestava je posílena o hráče z Kladna či Českých Budějovic, neměli se Zábřehem větších potíží. V posledních dvaceti minutách sice hosté dokázali vyrovnat hru, ovšem domácí výrazně ubrali na tempu, bylo jim jasné, že Zábřeh zápas neotočí.

Utkání se příliš nevyvedlo Jaroslavu Svozilovi, který po dvou žlutých kartách musel v 65. minutě pod sprchy. Žlutou kartu dostal i jeho bratr Miroslav. „Oba v Břeclavi hrávali, takže se chtěli ukázat a prostě to přeháněli v osobních soubojích,“ vysvětloval Jáně.

Hostům citelně chyběl kapitán Lubomír Pinkava, nejproduktivnější útočník Zábřehu. „Luboše opět trápí chronicky zraněný přitahovač stehna. Obávám se, že léčba bude delší než dva týdny,“ posteskl si Jáně.

Zábřeh v posledních dvou zápasech nedal gól a bez Pinkavy se bude v koncovce prosazovat obtížně. Ve čtvrtek 1. května hraje Zábřeh v rámci vloženého kola v Olomouci s juniorkou Sigmy. „Pinkava bude určitě chybět, řada hráčů není fit, mám ze zápasu se Sigmou velké obavy,“ přiznal Jáně.