25 26 27 28 29 30

Smůla! Třeboňští inkasovali v poslední vteřině!

Jižní Čechy - Ve fotbalové divizi neměly jihočeské celky příliš úspěšný víkend.

Redakce

Třeboňští se ve druhém poločase tlačili před Votrubovu  branku (na snímku v červeném zleva Tůma a Houdek), jenže v poslední vteřině inkasovali. Třeboň – Kr. Dvůr 1:2.

Třeboňští se ve druhém poločase tlačili před Votrubovu branku (na snímku v červeném zleva Tůma a Houdek), jenže v poslední vteřině inkasovali. Třeboň – Kr. Dvůr 1:2.
Autor: Deník/ Kamil Jáša

BZOVÁ – PRACHATICE 0:0 – V souboji duelu týmů se stejným počtem bodů doplatili hosté na špatnou koncovku. Hned ve 3. min. trefil Kováčik břevno domácí branky a velké šance pak spálili Frnoch a znovu Kováčik. Těsně před přestávkou mohli skórovat dvakrát domácí, ale Tatran podržel brankář Rusina. Po změně stran byli hosté aktivnější, ale oba soupeři už si spíše hlídali dělbu bodů.

ŽK 0:2 (Lašák, Koršala), rozhodčí Žilka, 150 diváků. Prachatice: Rusina – Lašák, Tobiáš, Koršala, Bednár – Babka – Košík, Nitrianský, Frnoch, Kaczko – Kováčik. (jv)

JANKOV – ŽIŽKOV B 0:1 (0:1) – Favorizovaní hosté měli v úvodu několik šancí ( Turek, Moughfire), ve 21. min. ale měl brankář Kolář plno starostí s hlavičkou Bernáta, jenž čtyři minuty nato pálil sice pohotově, ale těsně nad. Pro domácí byla osudnou opět hrubá chyba při standardce ve 43. min., kdy po Hottkově rohovém kopu Moughfire nikým neatakován hlavou dal vítězný gól. Domácí bojovali dál: v 51. min. neuspěl v ideální pozici Řezníček, v 59. min. brankář Kolář vychytal Stejskala na brankové čáře. Jankovští pak hosty uzavřeli na jejich půlce, ale ani šance Kollára, ani hlavička Janouška gólem neskončily. Do závěrečného náporu se zapojil i domácí brankář Hrubý, ale i s jeho hlavičkou si hostující gólman Kolář poradil.

Rozhodčí Paťák, ŽK 2:5, ČK 0:1 (90. Knobloch), 80 diváků. Jankov: Hrubý - Novotný (87. V. Maxa), Maršán, Řezníček, Janoušek - Jordán (70. Holba), Bernát, Hrbáč, Kollár, Celý - P. Stejskal. (mrk)

DOMAŽLICE – PÍSEK 1:0 (0:0) – Ve vyrovnaném utkání měli hosté o trochu více ze hry. Domácí si vytvořili pouze dvě gólové šance. V první půli vykopl míč na brankové čáře Kosobud, při té druhé v 58. min. Šot po rohu vrátil odražený míč do sítě [›]. Hosté si v závěru vynutili tlak, ale vyrovnávací gól se jim vstřelit nepodařilo. V největších příležitostech selhali Červenka a Puchmajer.

Řídil Pešek, ŽK 2:3, 500 diváků. Písek: Kučera – Kosobud, Šácha, Pastyrik, Kubiš – Malý, Legdan, Červenka, Kuchař (72. Hegenbart) – Puchmajer (78. Pšenička), Holan. (tu)

TŘEBOŇ – KRÁLŮV DVŮR 1:2 (0:1) – Spravedlnost ve fotbale neexistuje. Přesvědčili se o tom Třeboňští, kteří dokázali ve šlágru kola [›] vyrovnat nepříznivý stav, svého soupeře v závěru jasně přehrávali, trefili břevno, ale gól nedali. Střelce vychytal brankář Votruba, který měl ještě 60 vteřin při závaru v malém vápně obrovskou porci štěstí. Minuta ale stačila hostům na rychlý protiútok, z něj v poslední vteřině rozhodli! První gól vstřelil v prvním poločase T. Bláha, vyrovnal ve druhé půli Brozman, hosty spasil Červenka.

ČK 0:1 (Podzemský), ŽK 3:4, diváků 200. Třeboň: Lála – Kupka, Malý, Bezemek (70. Hejl), Sláma (46. Dedaj) – Houdek, Brozman, Procházka, Pintér – Sedláček, Tůma. (kj)

STRAKONICE – VOTICE 3:2 (2:0) – Do zápasu vstoupili lépe hosté, ale Strakoničtí postupem času hru vyrovnali. V 18. minutě dostal krásný pas za votickou obranu Patrik Káník a bez problémů přehodil padajícího gólmana. Druhá branka do votické sítě padla o čtyři minuty později, když domácí pěknou souhrou rozebrali hostující obranu a do prázdné branky poslal míč skluzem Zelenka. Po změně stran přidali Votičtí na aktivitě a odměnou jim bylo vyrovnání. V 55.minutě se prosadil po zmatcích v domácí obraně Budil a o dvě minuty později srovnal hlavou Rezek. Strakoničtí ale zbraně nesložili – v 83.minutě rozhodl o vítězství přesnou střelou k tyči Kostka.

Branky: 18. Káník, 22. Zelenka, 83. Kostka – 55. Budil, 57. Rezek. Rozhodčí: Kubec, Špoták, Průcha. ŽK: 3:4 (66. Svoboda, 68. Hanáček, 70. Cibulka – 10. Havlíček, 28. Gazmend, 72. Filinger, 90. Rezek). Střely na bránu: 3:5. Střely vedle: 7:1. Fauly: 21:10. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 3:3. SK Strakonice: Charvát – Hajdušek, M. Káník, Svoboda, Cibulka (74. Maroušek) – Hadraba (64. Hanáček), Šafránek, Zelenka (90. Koubek), Křivanec, Kostka – P. Káník. (jap)

OSTATNÍ: Doubravka – Horažďovice 2:0 (1:0), Klatovy – Vejprnice 1:0 (0:0), Motorlet – Admira 1:0 (1:0).