14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Nejprve inkasovali, ale pak nastříleli soupeři pět gólů

Písek - V utkání 21. kola divize se domácím fotbalistům dařilo. Za chladného a deštivého počasí se hrál velice pohledný fotbal, ve kterém hosté nepřipomínali mužstvo hrající o záchranu.

František Bořánek

VYSOKÁ VÝHRA. Po chybě hostující obrany takto zakončoval Aleš Červenka hlavou (na snímku), ale gól z toho nebyl. Zcela vpravo všemu přihlíží jeho spoluhráč Jan Pastyrik. Nakonec v utkání fotbalové divize vyhrál Písek na pražským Motorletem

Autor: Denik/František Bořánek

FC Písek - SK Motorlet Praha 5:1 (2:1)

Jejich výkon byl velice sympatický, od začátku až do konce hráli otevřený fotbal, kdy se snažili u Otavy získat nějaký ten bod.

Taktika Pražanů slavila úspěch, když už ve 4. min. po nepřesném vyražení míče vyběhnuvším domácím gólmanem Poplšteinem poslal Machurka pohotovou střelou míč do sítě odkryté branky – 0:1.

Poté v 9. a ve 14. min. zahrával Motorlet dva trestné kopy, ale bez gólového vyjádření. Velice blízko byli domácí k vyrovnání v 15. min., kdy Zušťák postupoval sám na brankáře Foferka a ten v pádu zachránil.

V 18. min. se už skóre měnilo: Kubiš nádherně přešel po levé straně přes tři protihráče, z rohu šestnáctky našel centrem před brankou Holana a ten hlavou srovnal na 1:1.

Ve 21. min. se na hranici šestnáctky opřel do míče Legdan a střelou k tyči poslal domácí do vedení – 2:1.

Ve 26. min. vyrazil Poplštein nebezpečnou dělovku Lexy a poté hosté zahrávali dva rohy za sebou. Ve 34. min. po Malého rozehraném rohu pálil Červenka těsně nad branku. Za dvě minuty Malý zleva netrefil z deseti metrů téměř prázdnou branku. Ve 44. min. odstoupil ze hry zraněný kapitán Zušťák, kterého nahradil Kuchař.

Hned v úvodní minutě druhého poločasu pálil Holan a Foferka skvěle vyrazil míč na roh. Ve 48. min. potrestal chybu hostující obrany Červenka a volejem zvýšil na 3:1.

Domácí byli nadále při chuti, ale hosté ještě nic nevzdávali. V 64. min. opět střílel Holan, ale brankář hostí byl pozorný. Za pět minut se blýskl pěknou akcí Kuchař a jeho zásluhou se stav opět měnil – 4:1.

V 74. min. pálil zblízka Tlustý a Poplštein skvělým zákrokem napravil svou chybu při brance hostí v úvodu zápasu.
V 90. min. centroval Kubiš zleva míč do šestnáctky na nabíhajícího Holana, ten byl faulován a byla z toho penalta. Pastyrik ji proměnil a stanovil tak konečný výsledek tohoto vydařeného zápasu – 5:1.

Trenér píseckého týmu Zdeněk Staroba:

„Dosáhli jsme pěkného výsledku, ale ten se rodil velice těžko. Hned v úvodu zápasu jsme dostali gól po hrubé chybě našeho brankáře. Poté jsem vážně přemýšlel o tom, zda ho mám vystřídat či ne, ale nakonec jsem od toho upustil. Štěstím bylo, že jsme brzy otočili výsledek na 2:1 a potom už jsme v dalším průběhu zápasu soupeře k ničemu nepustili. Ve druhém poločase pak Poplštein chytil dvě gólové střely soupeře, čímž nás zase podržel. Jinak mužstvo podalo bojovný, kolektivní výkon, a kromě šance Zušťáka, jsme další příležitosti proměnili v góly a také ve vysoké vítězství.“

Fauly 14:13, rohy 7:6, střely na branku 7:2, mimo 8:4, Žk 3:3 (Kubiš, Kuchař, Hegenbart – Lexa, Prošek, Kučera), rozhodčí Mareška, 370 diváků.

Sestava Písku: Poplštein – Kosobud, Šácha, Pastyrik, Kubiš – Červenka (90. Trantina), Legdan, Puchmajer (77. Hegenbart), Malý – Zušťák (44. Kuchař), Holan.