12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Domácí borci propásli šanci

STŘÍBRO - Fotbal – Přebor Plzeňského kraje: Baník Stříbro – Stafin Holýšov 2:4 (1:0)

František Hlas

Na Palackou přijel v neděli třetí celek fotbalového přeboru Stafin Holýšov, ale stříbrský Baník s ním hrál více než vyrovnanou partii. Šance na výhru či zisk bodu se rozplynuly v závěrečné dvacetiminutovce. Hosté zvítězili 2:4. Utkání mělo od úvodních minut svižné tempo a blíže k vedoucí brance měli domácí. Už ve druhé minutě zahráli hosté v pokutovém území rukou, míč se dostal k Hřebíkovi a ten ze slibné pozice netrefil mezi tyče. Na druhé straně střílel nepřesně Jeniš a stejně skončil pokus Majláta. Stříbrští se dočkali v 18. minutě, kdy unikl Jareš a míč uklidil do branky Bednář – 1:0. V dalších minutách se hrálo převážně mezi šestnáctkami. Výjimkou byla šance Uhlíře po trestném kopu Jareše a pokus Kasla zblokovala holýšovská obrana. Po změně stran se začaly dít věci a pravidla fotbalu měly podle rozhodnutí trojice arbitrů několik výkladů. Ve 49. minutě vyrovnal Šimka, ale vzápětí po rozehrání vrátil Baníku vedení Uhlíř – 2:1. Pro domácí mohlo být ještě lépe, ale střelu Jareše kryl gólman. To běžela 57. minuta a vzápětí Kasl trefil břevno. V 69. minutě přišel další sporný okamžik zápasu. Tlustý zahrával trestný kop, do branky Kostelníčka se postavil další hráč Holýšova a při střele znemožnil gólmanovi zasáhnout. Branka byla uznána a Palácká bouřila – 2:2. Domácí byli jako opaření, ale zvedli hlavu. Jareš vystřelil, gólman míč vyrazil a ve skrumáži ho poslal do sítě Bednář. Radost domácích trvala jen vteřinu, jelikož praporek asistenta signalizoval ofsajd? Kalich hořkosti si Baník vypil až do dna v 89. minutě, kdy poslal hosty do vedení Procházka. Ten o minutu později pečetil výhru Stafinu – 2:4.

Branky: 18. Bednář, 50. Uhlíř – 49. Šimka, 69. Tlustý, 89. a 90. Procházka. Rozhodčí: Duda – Vondra, Hájek. ŽK: 3:2. Diváci: 200.

STŘÍBRO: Kostelníček – Andrle, Hřebík, Uhlíř, Jareš, Mička, Slába, Šaman, Kertis, Kasl, Bednář. Střídali Havel a Chlad.