15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Rokycany vezly tři body

ROKYCANY - Fotbalisté FC Rokycany zabodovali naplno v minulém kole krajského přeboru. Uspěli na plzeňských Slovanech.

Redakce

Fotbalisté FC Rokycany zabodovali naplno  v minulém kole krajského přeboru. Uspěli na plzeňských Slovanech. Náš snímek je z duelu se Zbůchem.

Fotbalisté FC Rokycany zabodovali naplno v minulém kole krajského přeboru. Uspěli na plzeňských Slovanech. Náš snímek je z duelu se Zbůchem.
Autor: Petr Šetek

SK ZČE–FC Rokycany 1:2 (1:0) – domácí jsou po slabém podzimu bezprostředně ohroženi sestupem. Povzbudila je výhra 3:1 při dohrávce v Horní Bříze a toužili i po skalpu FC. Naši vyslanci byli přitom oslabeni o Pytlíka, Brože i Schveinerta.

Tragická půle
Hned v první minutě se potil brankář Vild a na opačné straně dávali o sobě vědět zejména Hereit s Mračkem. Jejich šance končily zpravidla rohovými kopy nebo nepřesnými pokusy. Od 25. minuty přebírali domácí taktovku. Nejprve odvrátili nebezpečí zadáci, pak výtečně zasáhl Vild, ovšem ve 34. minutě se skóre měnilo k radosti Plzeňanů. Po Mračkově centru napálil Jiří Scheinherr míč do brankáře a brejk soupeře skončil přesným volejem k tyči!

Naši fotbalisté byli viditelně zaskočeni a museli čelit dvěma trestným kopům i individuálním průniku útočníka, který na gólmana FC nevyzrál. Ve 42. minutě obešel Sulek tři zadáky FC, mířil naštěstí mimo. Zábleskem na lepší časy se stal Mračkův roh, po němž odvrátili domácí Jíchovu hlavičku z brankové čáry.

Oživení s Blechou
Po obrátce se na trávníku objevil Blecha, posila z Primalexu Břasy. I tenhle trenérský tah přispěl k mnohem lepšímu účinkování Rokycan. Svatyni SK ZČE ohrozili Scheinher, Javůrek, dvakrát Mraček a v 55. minutě byla aktivita FC korunována vyrovnávacím gólem. Jíchou centrovaný míč brankář neudržel, při dorážce mířil Blecha jen do obránců, ale Tobrman se pohrál hned se třemi zadáky a s přehledem zavěsil na 1:1!

Hosté pokračovali v náporu, zatím ale bezvýsledně. Z úniku Jiřího Scheinherra rezultoval roh a po Mračkově trestňáku následoval neuvěřitelný závar. protivník reagoval dvěma střídáními, takže na chvíli se mu podařilo tlak FC utlumit. Od 75. minuty se však převážně hrálo znovu na obranné polovině soupeře. Tobrman nejprve skvěle uvolnil Jiřího Scheinherra, který běžel sám na brankáře, ale střela těsně minula cíl. repete o dvě minuty později dopadlo mnohem lépe.

Mraček realizoval rohový kop a Jícha přesnou hlavičkou rozvlnil síť – 1:2. V koncovce si Rokycany tři důležité body pohlídaly aktivní hrou. nebezpeční byli především oba Scheinherrové a Kozler.

Při složité situace Západočechů v divizi je výhra nesmírně cenná!