18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Admira Praha - Jiskra Domažlice 0:2 (0:0)

Admira Praha – Jiskra Domažlice 0:2 (0:0)

K dalšímu důležitému zápasu zajížděla domažlická Jiskra, oslabená o nemocné Bublíka a Šmirkla, na půdu pražské Admiry, která však body potřebovala rovněž a tak se očekával velký boj. Domácí však výkonem zklamali a kromě samotného úvodu zápasu divizního nováčka herně nepřehrávali a nakonec zůstali bez bodu.

Z vydařenějšího úvodu vytěžili domácí jen roh a akci Dolisty, kterou zastavil ofsajd. Na druhé straně si v 9. minutě domácí brankář Michal poradil s tr. kopem Manowetze. O dvě minuty později musel Mleziva ven z branky, aby zachytil míč těsně před dotírajícím Dolistou. Ve 12. minutě zatáhl míč po pravé straně domažlický Černý, ale jeho centr stačili těsně před Šotem domácí zadáci odvrátit. Vzápětí na druhé straně, po mimořádně dlouhém autovém vhazování Vobořila, hlavičkoval z 8 metrů Martinic vedle levé Mlezivovy tyče. Po čtvrthodině napřáhl Dolista, ale z 18 metrů domažlickou branku přestřelil. V 16. minutě zatáhl míč po levé straně hostující Bahleda, jeho centr se odrazil k Mifkovi, který volejem ze 22 metrů minul levou Michalovu tyč. Domažličtí postupně hry vyrovnali a o pouhou minutu později pronikl po levé straně Šot, před pokutovým územím se uvolnil, ale jeho střelu Michal vyrazil. Domácí kontrovali v 19. minutě, ale Kubiceho tr. kop z 25 metrů byl příliš vysoký. Ve 23. minutě pronikl domažlický Bahleda do pokutového území, ale tam mu Martinic míč ukopl a v následující minutě na druhé straně dobře zachytil Mleziva střelu Janků zprava, po samostatné akci. Vzápětí se za šestnáctkou pěkně uvolnil Šot a jeho tvrdá střela jen o kousek minula levou šibenici domácí branky. Poté Šámalův tr. kop odvrátili domácí a vzápětí na druhé straně zamířil z tr. kopu ze 25 metrů Janků vedle levé Mlezivovy tyče. Po půlhodině hry  vyslal domácí Kubice slabou střelu  volejem ze 25 metrů vedle levé tyče domažlické branky a stejným mu oplatil na druhé straně Vacek. Ve 33. minutě se po levé straně probil Šot, místo přihrávky na volného Bahledu však volil střelu a z těžkého úhlu trefil jen vybíhajícího brankáře Michala. Závěr prvního poločasu vyzněl lépe pro domažlické, ale ze dvou následných rohů nic nevytěžili, ve 43. minutě, po Manowetzově tr. kopu hlavičkoval vedle pravé tyče domácí branky Šot a vzápětí Manowetzův centr domácí odvrátili se štěstím, jen kousek nad vlastní branku. Po rozehraném rohovém kopu hlavičkoval Mifek nad domácí branku a to bylo v první půli vše.

V úvodu druhé půle se hrálo v poli vyrovnaně a s hlavičkou domácího Janků si Mleziva poradil, z protiútoku pak nadějnou šanci Šota zastavil ofsajd. V 51. minutě se na hranici pokutového kopu dostal míč do klubka hráčů, domácím se nepodařilo jej odkopnout a tak Bahleda pohotově zamířil k pravé Michalově tyči – 0:1. Poté dvakrát zahrozili domácí, ale na Kubiceho centr nedoskočil Vobořil a s Dolistovou střelou si Mleziva poradil. V 55. minutě rozehrál domácí Kubice rohový kop zprava na hlavu Dolisty, ale ten zamířil vedle vzdálenější tyče. Domácí se snažili ztéci soupeřovu branku nebezpečnými střílenými centry, ale po jednom z nich zamířil hlavou opět Dolista nad břevno domažlické branky. V 59. minutě Mleziva zneškodnil Houzarův tr. kop z 25 metrů a o tři minuty později hosté odvrátili tr. kop Janků. V 65. minutě šel po dlouhém odkopu domažlický Bahleda mezi dva obránce, jeden z nich ve snaze zahrát hlavou malou domů však přehodil vybíhajícího domácího brankáře a zvýšil na 0:2. Domácí potom vrhli všechny síly do útoku a domažličtí měli spoustu prostoru na brejky. V 74. minutě našlápl z poloviny hřiště Vacek, soupeři se před ním v domnění, že bude přihrávat rozestupovali a teprve před šestnáctkou jej Vlček zastavil faulem, za který viděl červenou kartu. O chvíli později se domažličtí ubránili, když před jejich brankou bylo horko, odkopem a v 81. minutě měli velkou šanci zvýšit náskok, když Šot postupoval z půlky hřiště tři proti brankář, ale zaváhal se střelou a vybíhající brankář Michal mu míč sebral. Domácí Houzar pak rozehrál tr. kop zprava a Štach hlavou z 10 metrů mířil nad Mlezivovu branku. Poté si Vobořilovým centrem poradil Mleziva a nadějnou akci Čecha na druhé straně zastavil ofsajd. V 87. minutě odvracel Michal před nabíhajícím Čechem a vzápětí měli domažličtí další tutovku, když postupovali tři proti jednomu obránci, ale Manowetz místo střely z 15 metrů zvolil kličku a brankář Michal ho o míč připravil. Minutu před koncem při závaru před domácí brankou Vacek místo střelu zvolil přihrávku a domácí míč odvrátili.

Sestava Jiskry: Mleziva – Strejc, Paul, Tesař, Vacek – Černý Šámal, Manowetz (90. Kotlan), Mifek (82. Čech) – Bahleda (89. Mach), Šot.   Trenér: Milan Dejmek.

ŽK 2:3, ČK 2:0 (75. Vlček, 88. Martinic). Rozhodčí: Šiling.