30 31

Divizní derby vyhrály domácí Strakonice

Jižní Čechy - Ve fotbalové divizi se jihočeským týmům nedařilo. Na body nedosáhly Třeboň, Písek ani Jankov. Atraktivní derby se včera hrálo ve Strakonicích.

Redakce

První branku v derby Strakonic s Prachaticemi dal Patrik Káník (vpravo v souboji s Martinem Bednárem).

Autor: Jan Škrle

DOUBRAVKA – TŘEBOŇ 4:1 (2:0) – Domácí vyprovodili třeboňský tým čtyřmi góly, jediný gól jihočeského celku vstřelil ve 49. min. Sedláček, jenž snižoval na 2:1. Na začátku utkání si hosté vytvořili dvě slibné šance, které však nedokázali proměnit. Poté se Doubravka dvěma brankami (jedna po minele Třeboňských, druhá z trestného kopu) dostala do zápasu, který měla pod kontrolou až do konce. Hned z protiútoku po Sedláčkově trefě domácí upravili na 3:1 a brzy přidali i čtvrtý gól. Třeboňští hráči si v Doubravce vybrali slabší den, v neděli je čeká duel v Horažďovicích.
Branka Třeboně: 49. Sedláček. Třeboň: T. Skála – Houdek, Malý, Bezzemek (78. Volf), Sláma – Hejl (44. Tůma), Brozman, Dedaj, Procházka (78. Lavička) – Sedláček, Pintér. (mls)

JANKOV – VEJPRNICE 0:4 (0:3) – Domácí již nastoupili s čerstvou posilou Hrbáčem, ale bez vykartovaného Janouška. I když výsledek vypadá na totální propadák domácího mužstva, herně tomu tak zcela nebylo a pro domácí je vysoká porážka dost krutá. Už ve 3. minutě utekl Maršán, dobře odcentroval a Kollár hlavou umístil pod břevno, hostující brankář Hajžman byl na místě. Za 3 minuty přišel pro domácí obranu první rychlý brejk soupeře, z levé strany našel centr hostů nekrytého Kučeru a ten bezpečně hlavou proměnil 0:1. Ve 14. minutě domácí faulovali před vápnem a hostující Biedermann dal na 0:2. Ve 24. utíkal od poloviny hostující Dyk, souboj s domácím Kursou ustál, pokračoval a sám podél brankáře dal na 0:3. V těchto chvílích se domácí dost zlobili na rozhodčího Fišera, který zákrok Dyka neposoudil jako útočný faul a nechal ve hře pokračovat.Ve 35. přímý kop Kollára těsně minul levou tyč již bezmocného Hajžmana, ve 40. Stejskal ve vyložené šanci nikým neatakován z blízka hlavou nad, v 58. Stejskal se probíjel ve vápně, v dobré pozici souboj neustál. V době největšího domácího náporu zapomněla domácí obrana v 83. na Kučeru a ten výsledek svým druhým gólem z blízka pečetil.

ŽK 3:1, 60 diváků, rozhodčí Fišer. Jankov: Hrubý - Novotný, Kursa (68. Boček), Řezníček, Bernát - Maxa V. (45. Celý), Maršán, Kollár - Holba, P. Stejskal.  (mrk)

ADMIRA – PÍSEK 1:0 (1:0) – Hrálo se bojovné utkání, hosté udělali drobné chyby v rozehrávce, ty vyvrcholily při standardce ve 43. minutě, kdy Písečtí prakticky nahráli soupeři na gól. Brejkové situace hosté ke gólu nedotáhli, do brankáře se trefil i Červenka. Ve druhé půli byl Písek aktivnější, měl dvě šance, trefil břevno (Holan). V 85. min. přečíslení hosté ve vyrovnání bohužel nepřetavili.

ČK 0:1 (78. Zach), Rozhodčí Hock, diváků 150. Písek: Poplstein – Zach, Pastyrik, Šácha, Kosobud – Malý, Legdan (75. Kuchař), Červenka, Kubiš – Holan, Zušťák (60. Hegenbart). (sta)

STRAKONICE – PRACHATICE 2:0 (0:0) – Od úvodního hvizdu se hrál útočný fotbal a hosté byli první půlhodinu lepším týmem, ale pak domácí hru vyrovnali. První vážnější situaci musel řešit strakonický Charvát již v 6. minutě: Slípka poslal Kneiflovi ideální pas za obranu, ale strakonický gólman včasným vyběhnutím zmařil šance hostů. Ve 13. minutě dostal přihrávku za prachatickou obranu Patrik Káník, ale míč poslal mimo tři tyče. O šest minut později se vyznamenal domácí Charvát po střele Kovářika a poté i dorážce Kneifla. Na konci první půle si vytvořil tutovku prachatický Kováčik, ale Charvát jeho střelu zblízka zneškodnil. Po změně stran se hrál pohlednější fotbal než v první půli a domácí začali hrozit. V 49. minutě byl nařízen po Bednárově faulu přímý kop a Patrik Káník poslal z 20 metrů přesně do růžku prachatické branky. O sedm minut později mohl hlavou vyrovnat Frnoch, ale míč skončil těsně nad. Další velkou šanci si Prachatičtí vytvořili v 64. minutě – Janoušek po zmatcích na malém vápně orazítkoval pouze břevno. Prachatičtí hru otevřeli a domácí mohli spoléhat na brejkové situace. V závěru utkání pojistil výhru Strakonic Koubek, který dostal v přečíslení přesnou přihrávku od Cibulky.

ŽK: 3:3, 210 diváků, řídil: Chládek. Strakonice: Charvát - Hajdušek, M. Káník, Svoboda, Cibulka - Hadraba (70. Hanáček), Zelenka, Kostka, Maroušek (60. Křivanec) - P. Káník, Hovorka (85. Koubek). Prachatice: Dudek - Tobiáš, Babka, Koršala, Bednár (85. Rosa) - Slípka (56. Košík), Nitranský, Frnoch, Kaczko (31. Janoušek) - Kováčik, Kneifl (jap)

OSTATNÍ: Bzová – Horažďovice 1:0 (1:0), Klatovy – Kr. Dvůr 1:2 (0:0), Domažlice – Votice 3:1 (2:0), Motorlet – Žižkov B 2:3 (1:1).