24 25 26 27 28 29 30

Strakonice uhrály první jarní vítězství

Strakonice - Hráči si snad zvedli sebevědomí, věří kouč Jaroslav Voříšek.

Miloš Vrátný

Strakoničtí fotbalisté se mohli poprvé na jaře radovat z výhry, v neděli po letech doma porazili Tatran Prachatice 2:0.

Autor: Jan Škrle

Dvě série skončily. Fotbalisté Strakonic v neděli poprvé na jaře zvítězili, když doma porazili v derby Prachatice 2:0 (0:0).

Tým od Otavy čekal na první jarní tři body čtyři zápasy. Naopak Tatran po čtyřech duelech, v nichž získal celkem deset bodů, poprvé v odvetné části vyšel naprázdno.

„Už jsme potřebovali vyhrát. Vítězství je to o to příjemnější, protože Prachatice se představily jako výborný soupeř. Tím víc jsem spokojenější,“ hodnotil trenér Jaroslav Voříšek.

Co rozhodlo? Efektivita domácích v koncovce.

Strakoničtí měli za celý zápas tři dobré příležitosti, z toho dvě využili. Nejprve se z přímého kopu v úvodu druhé půle krásně trefil Patrik Káník, pojišťovací gól přidal v nastavení Koubek. „Při střídání řekl, že dá gól. A dal,“ usmíval se lodivod.

Teprve v tu chvíli uvěřil, že už jeho týmu tři body za výhru nic nevezme. Přiznal, že po gólu na 1:0 na lavičce trnul. „Dali jsme gól a hráči chtěli dál. Útočili jsme ve čtyřech lidech a pomalu se vraceli. Měl jsem obavy, aby soupeř neudeřil z brejku,“ vysvětlil Voříšek.

Výrazný podíl na premiérové jarní výhře měl i gólman Radek Charvát. „V prvním poločase chytil dva góly,“ dodal Voříšek. V jednom případě ale Charvátovi pomohlo břevno.

Tatran si větší tlak nevytvořil, i když byl fotbalovější. Ze strany domácích to herně nebylo úplně ono. I když předchozí kolo v „Králováku“ zahráli dobře. „Něco z toho zápasu zejména mladým hráčům chybělo: báli se hrát, přejít před hráče,“ potvrdil kouč.

Strakonice se po výhře posunuly na páté místo, mají třicet bodů. „Splnili jsme, co jsme měli. Ale chceme přidat další body. Výhrou si snad hráči zvedli sebevědomí,“ konstatoval Jaroslav Voříšek.

V příštím kole zajíždí tým od Otavy k duelu s Vejprnicemi.