19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Jiskra Domažlice - Marila Votice 3:1 (2:0)

Jiskra Domažlice – SK Marila Votice 3:1 (2:0)

Po sérii čtyř nevydařených vystoupení Jiskry, kdy vždy hráči ve druhém poločasu „zkolabovali“ a získali na jaře pouhý bod, se jejich postavení v tabulce výrazně zhoršilo Byli sice na 12. místě s 21 bodem, ale stejný bodový zisk měly Horažďovice za nimi a jen o bod méně 14. Motorlet Praha. Tato skutečnost velela domácím bodovat, ale proti 3. mužstvu tabulky to byl úkol nadmíru těžký. Domácí hráči však nepřekvapili své fanoušky jen barevným pruhem ve vlasech a válečnými barvami na tvářích, se kterými do zápasu nastoupili, ale i vysokým herním nasazením po celý zápas, díky němuž se konečně mohli radovat z plného bodového zisku.

V úvodu zápasu byli domažličtí aktivnější, ale Šotův centr po průniku zprava srazili hosté na roh, a v 9. minutě, po Šámalově centru zprava, hlavičkoval Šmirkl z malého vápna vedle levé Klímovy tyče. Poté se dlouho hrálo mezi šestnáctkami, obě mužstva se soustředila na kvalitní defenzívu, s cílem neinkasovat. Až ve 22. minutě rozehrál domácí Šámal tr. kop z 25 metrů, míč se od zdi odrazil k Vackovi, jehož volej zleva ze 14 metrů stačili hosté zblokovat. O čtyři minuty později poslal Šot křížnou přihrávku na nabíhajícího Černého, ale hostující gólman Klíma včasným vyběhnutím šanci zmařil. Votičtí postupně hru v poli vyrovnali, ale dobře pracující domácí obrana je na dostřel Mlezivovy branky příliš nepouštěla. Ve 33. minutě se po Šámalově tr. kopu míč odrazil k Vackovi, ten se uvolnil, přihrávkou hledal Šota, ale těsně před ním stačili hosté míč odvrátit. Ve 35. minutě se domácím ofenzívní aktivita vyplatila, když jeden z nejlepších domácích hráčů Šot zatáhl míč po pravé straně do pokutového území, místo střely kolem vybíhajícího brankáře Klímy však našel nabíhajícího Bublíka, jehož dorážku z malého vápna sice ještě jeden ze zadáků lehce tečoval, ale míč skončil v síti – 1:0. S blížícím se koncem poločasu domácí opět převzali iniciativu, ale hosté stále hrozili rychlými protiútoky, v koncovce jim však buď chyběla finální přihrávka nebo domácí zadáci stačili v poslední chvíli míč odklidit do bezpečí. Ve 42. minutě pronikl do pokutového území hostů Černý, Filingerův faul na něj, po kterém se ocitl na trávníku, byl odpískán a z následného pokutového kopu se nemýlil domácí Paul – 2:0. Výrok rozhodčího hosty hodně popudil a nervy na uzdě jen těžko držel brankář Klíma, který nakonec viděl žlutou kartu. Úplný závěr poločasu patřil pak hostům, ale Budilovu střelu i pokus Havlíčka zblokovali domácí zadáci.

Všichni fanoušci čekali, co se bude dít ve druhém poločasu, který již „tradičně“ mají domácí katastrofální. Hráči však příjemně překvapili a hráli s plným nasazením až do konce zápasu a tři body jim byly spravedlivou odměnou. Ve 47. minutě domácí odvrátili tr. kop Rezka a o chvíli později Tesařem zblokovanou střelu Daniela zachytil Mleziva. Poté si s dalšími dvěma centry hostů domácí zadáci poradili a když v 56. minutě po centru Filingera hlavičkoval vedle levé Mlezivovy tyče Málek, vypadalo to, že domácím opět docházejí síly. Ti se však vzchopili a postupně převzali iniciativu. V 58. minutě se po Bahledově přihrávce dostal do brejku Mifek, ale sám proti brankáři nepochopitelně zpomalil, aby následně slabě a nepřesně vystřelil ze 20 metrů. Po hodině hry rozehrál domácí Černý rohový kop zprava, míč se odrazil k Bahledovi, ale jeho střela z otočky mířila nad Klímovu branku. Na druhé straně vzápětí skončil Filingerův centr zprava vedle domácí svatyně. V 62. minutě si Bahledovým centrem zprava poradil hostující gólman a o pět minut později se domácí Šot marně domáhal pokutového kopu, když pronikal mezi dvěma obránci a skončil na zemi. Hosté zahrozili v 69. minutě, ale Málkův centr domácí odvrátili a o chvilku později nasměroval hlavou Málkův tr. kop zprava, z 8 metrů nad Mlezivovu branku Bartolšic. V 74. minutě stačil votický brankář Klíma odkopnout míč těsně před dobíhajícím Bahledou, ale o minutu později se již skóre měnilo, když si na Šámalův rohový kop naskočil nejvýše Šot a jeho hlavičku z 8 metrů tečoval jeden z hostujících obránců – 3:0. V 77. minutě měl štěstí nervózní hostující brankář Klíma, když mu Bahledův centr zprava vypadl z rukou a míč jen těsně neskončil na nohách nabíhajícího Šota. V 78. minutě se pěkně uvolnil hostující Rezek, našel Málka, ale ten zamířil volejem z šestnáctky nad břevno domácí branky. Hosté snažící se do poslední chvíle o zvrat zápasu se dočkali čestného úspěchu v 89. minutě, kdy si na Sieglův centr zprava naskočil Rezek a hlavou z malého vápna upravil na konečných 3:1. Nic na tom nezměnila ani akce Černého, který se před votickou šestnáctkou uvolnil, ale zamířil těsně vedle levé Klímovy tyče.

Před 450 diváky řídil rozhodčí Vlasjuk. ŽK: 1:2.

Sestava Jiskry: Mleziva – Šmirkl, Paul, Tesař, Vacek – Černý, Bublík, Šámal, Mifek (81. Mach) – Bahleda, Šot (90. Čech). Trenér: Milan Dejmek.

Sestava Votic: Klíma – Budil (46. Slabý), Gazmend, Havlíček, Málek – Daniel (80. Honka), Rezek, Filinger (68. Dohnal), Bareš – Bartošic, Siegl.