Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALTatran přehrál Jankov 2:0

Prachatice - Čtvrté jarní divizní kolo mělo na programu jihočeské fotbalové derby mezi Prachaticemi a Jankovem. Oběma týmům se na jaře daří, a tak se čekal  zajímavý duel.

Autor:
Vladimír Klíma

Tatran porazil Jankov 2:0. V hlavičkovém souboji bednár s brankářem Hrubým.

Tatran porazil Jankov 2:0. V hlavičkovém souboji bednár s brankářem Hrubým.
Autor: DENÍK/Vladimír Klíma

Navíc šlo oběma o hodně. Prachatičtí by se v případě výhry vyhoupli do horní poloviny tabulky a byli by z nejhoršího venku. Hosté zase potřebovali tři body k tomu, aby dorazili skupinu týmů před sebou a jejich naděje na záchranu se zvětšila. Nakonec se radovali domácí.

Prachatice – Jankov 2:0 (0:0). Domácí trenéři neměli před zápasem moc důvodů k radosti. Jak již bylo avizováno, nemohl nastoupit do brány gólman Rusina. Pouze na lavičce byli nedoléčení Kováčik se Slípkou, útočník Košík vůbec nebyl k dispozici, když onemocněl. Do branky tedy šel Dudek, Na krajích zálohy byli M. Rosa a Kaczko, na hrotu útoku Janoušek s Kneiflem. Na druhé straně soupeř nepostavil do základu Bernáta, který přišel na výpomoc z Kaplice, neobjevil se ani avizovaný Hrbáč z Dynama. Zajímavé bylo i sledovat bratrský souboj. Na hrotu domácího útoku se objevil Ondra Janoušek, v záloze soupeře Jakub Janoušek. Ani jeden z nich však nedohrál. Ondra ve druhém poločase střídal, Jakub byl v závěru první části vyloučen.

V prvním poločase se hosté zaměřili především na obranu. Domácí se pokoušeli zakončovat především střelami za šestnáctkou. Největší vzrušení přinesla 41. minuta, kdy byl za faul na domácího Babku vyloučen jankovský Janoušek. „Jak jsem již avizoval dopředu, museli jsme udělat změny v sestavě. Do základu šel Marek Rosa, kterému se první poločas nevydařil podle představ, a tak jsem poslal do druhé půle uzdraveného Šicnera. Již v prvním poločase jsme byli blízko vedoucí branky po nádherné střele Igora Nitrianského, kterou brankář Hrubý vyškrábl na břevno, od kterého se míč odrazil nad bránu. Když byl v závěru poločasu vyloučen Janoušek, bylo jasné, že musíme překopat sestavu a pozměnit taktiku,“ vrací se k prvnímu poločasu trenér Josef Veselý.

Tatran dokonale využil přesilovku. Nejprve se sice trápil se zakončením, kdy měl největší tutovku Kneifl, který přestřelil bránu z malého vápna, ale pak se trenérovi odvděčili za důvěru střídající hráči Kováčik a Šicner. „Byli jsme domluveni s Kováčikem, že by to na čtvrt hodiny zkusil. Dal jsem ho na hřiště v 68. minutě a on potvrdil, že má čich na góly a opět byl tam, kde má být. Druhou brankou to potvrdil Šicner, když obešel i gólmana. Ale zápas jsme mohli rozhodnout již dříve. Co opět neproměnil Kneifl, je trestuhodné. Je ale dobře, že se do těchto šancí dostává. Potřebuje dát gól, pak to bude mít jednodušší. V každém zápase se do jedné či dvou šancí dostává,“ hodnotil druhý poločas trenér Veselý.

Výhrou se Tatran zabydlel na klidných místech tabulky. Neznamená to však, že by mohli hráči usnout na vavřínech. „Jsem za všechny u týmu rád, že se nám povedly první čtyři jarní zápasy. Bodově jsme se dotáhli na Strakonice, kam jedeme nyní v neděli. Strakoničtí na jaře moc dobrou fazonu nemají. Uhráli dva body a budou chtít zvítězit. Nečeká nás nic snadného, ale pokud budeme hrát ze zajištěné obrany na brejky, je šance na body. Otázkou bude, co nám dovolí soupeř,“ hledí již k dalšímu utkání Josef Veselý.