24 25 26 27 28 29 30

Strakonice sice prohrály, výkon je však příslibem

Králův Dvůr, Strakonice - Divizní fotbalisté nestačili na Králův Dvůr.

Miloš Vrátný

Strakoničtí odehráli na hřišti Králova Dvora nejlepší jarní zápas, přestože prohráli 0:1 (na snímku je Karel Cibulka).

Autor: Jan Škrle

Nejlepší utkání jara odehráli fotbalisté Strakonic v 19. kole divize na hřišti druhého Králova Dvora.

Sice prohráli 0:1 (0:1), ale... „Naše hra měla vše, co od hráčů požadujeme,“ těšilo trenéra Jaroslava Voříška. Chybělo však to nejdůležitější: dát gól. Trápení v koncovce tedy pokračuje.

O všem rozhodla penalta ve 27. minutě. Podzemský se nemýlil. „Byla zbytečná, ale zasloužená. Předcházel jí špatně ubráněný aut,“ vylíčil Voříšek. Chvíli nato se hosté zlobili, že sudí neodpískal pokutový kop za stažení Hovorky.

Jihočeši, kteří na jaře uhráli dva body, sehráli s favoritem vyrovnaný duel. „Ve druhé půli jsme už byli lepší, měli jsme navrch,“ dodal kouč. Hosté zatlačili soupeře na jeho půlku. A dostali se i do brankových příležitostí. Jenže... „Hanáček nevtěsnal míč do brány, Kostka střílel z vápna těsně vedle, pokus Michala Káníka pravou nohou chytil gólman,“ jmenoval některé šance Voříšek.

Středočeši dokonce dohrávali posledních 15 minut o deseti po vyloučení Kyklhorna.

S čím dokázali Strakoničtí soupeře přehrát? S čím především mohl být strakonický kormidelník spokojený? „Vyhrávali jsme osobní souboje, byli jsme v pohybu, hráči se nebáli kombinovat, jít do kličky, bojovali,“ zdůraznil Jaroslav Voříšek. „Snad je to příslib do budoucna,“ věří.

Velká proměna mužstva, jež se v minulém kole doma tak trápilo proti Horažďovicím. „Tým si dokázal, že umí zahrát i na silné soupeře,“ uzavřel trenér.