17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Humlové zajistili bod

MÝTO - Fotbalistům Slavoje Mýto se vstup do jarní části 1. A třídy v kopané nepovedl. Po třech porážkách přišel první zisk. Nerozhodný výsledek z Domažlicka je snad povzbuzením do dalších kol.

Redakce

Náš snímek je z derby okresního přeborou mezi Těškovem a rezervou Mýta. Zaklesnuti ruku v ruce svádí v 11. minutě souboj těškovský kapitán Martin Hadroušek (vpravo) spolu s domácím Václavem Kořánem.

Autor: Petr Šetek

Tatran Chodov–Slavoj Mýto 1:1 (0:0) – hned ve druhé minutě Kořán hasil požár nedovoleným zákrokem, ale Chodové příležitost nevyužili. Na opačné straně zahrozil Jiřinec a škoda, že v osmé minutě Křížův centr Veselý nezpracoval. Hosté se nadále tlačili do útoku a Michal Huml překopl z malého vápna svatyni Tatranu.

Špicl si první pořádný zákrok připsal až po čtvrthodině hry, předcházel mu faul Pěnkavy. Křížův trestńák minul cíl a od dvacáté minuty převzal taktovku soupeř. Hlavičku Petra Holara gólman zneškodnil a Kapicovo sólo skončilo lobem vedl tyče. Rovněž před odchodem do kabin se Špicl dvakrát vyznamenal, a tak se během pětačtyřiceti minut fanoušci fotbalového koření nedočkali.

Hned po obrátce Beranovu střelu zlikvidoval brankář. Neujala se ani individuální akce Kříže nebo nebo centry Jiřince a Veselého. Zadáci tatranu odvrátili i tři rohy a až od šedesáté minuty protivník srovnal krok. Vańkovu dělovku z dvaceti metrů zneškodnil brankář a Petr Holar se mezi tyče netrefil. Škoda, že v 66. minutě osamocený Veverka pálil mimo.

Trest přišel patnáct minut před koncem. Petr Bejček zaváhal uprostřed hřiště a na konci smrtícího brejku byl Šotův volej k pravé tyči – 1:0. Slavoj nesložil zbraně a vyplatilo se mu to. Centr Kříže gólman vyrazil mimo šestnáctku, Michal Huml hlavičkoval nepřesně a v 83. minutě si oba Humlové vyzkoušeli razanci svých pokusů. Generálka se jim sice nepovedla, ale dvě minuty na to zahrál Tomáš Huml roh a Michal Huml z malého vápna rozvlnil síť – 1:1. Na dělbě bodů nic nezměnila ani příležitost domácího Pajdara.

Sestava Slavoje Mýto: Špicl, Kořán, Jiřinec, Šobáň, Pěnkava, Tomáš Huml, Bejček, Kříž, Michal Huml, Veselý, Beran (střídali Císař a Veverka, připraveni byli ještě Hruška a Šefčík).