Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALTicháček věří v lepší výsledky fotbalistů Jiskry

Na otázky které za­jímají širokou fotbalovou ve­řejnost odpovídal president Jiskry Domažlice Jaroslav Ti­cháček.

Co říkáte vstupu Jiskry do jarní soutěže?

Vstup do jarní části sezóny se nám nepovedl výsledkově, protože v zápasech s Horažd'o­vicemi a Prachaticemi jsme chtěli naplno bodovat a vy­hrát.

Čím to je?

Jiskra Domažlice hraje divizi půl roku. Mužstvo i zázemí pro mužstva budujeme za pocho­du. Jsem smutný a zklamaný z jarních proher.Divize je nejvyšší soutěž pro amatéry, ale hráči pracují skoro v profesionálních pod­mínkách. Trénují třikrát až čtyřikrát týdně, věnují se re­habilitaci a poté následují mis­trovská utkání. Pro hráče to není jednoduché, protože vše musí0 skloubit se zaměstná­ním. Já si myslím, že pracuje­me dobře, nicméně musíme vidět, že Prachatice, Horažďovice i Vejprnice jsou dlouho­dobými účastníky divize a ukázalo se, že nám ještě chybí zkušenosti z této soutěže.

Veřejnosti není jasné, proč v prů­běhu zimní přestávky byl odvolán trenér Miroslav Moravec a na jeho místo byl povolán nový trenér Mi­lan Dejmek. Co vy na to?

„Samozřejmě jsem na tuto otázku mnohokrát odpovídal a musím říci, že jsme tuto změnu dělali promyšleně a chtěli jsme posunout fotbalo­vou odbornost trochu dál. To není nic proti Mírovi Morav­covi, jehož jsme angažovali do určitého období. Když k muž­stvu nastoupil, měli jsme cíl postoupit do dvou let do vyšší soutěže. Podařilo se nám to dřív, takže se chceme etablo­vat v této soutěži. Já myslím, že některé věci fungovaly a samozřejmě jsou věci, které zůstávají v rámci klubu. Roze­šli jsme se v dobrém a má u nás dveře otevřené. Tak to cítíme my. Pro něho to bylo osobní zklamání, protože trénovat Jiskru bylo pro něho přínosné. A určitě jsme prožili spoustu radosti.

Proč Milan Dejmek?

Rozhodli jsme se pro Milana Dejmka, protože už pár let pů­sobí jako trenér u několika di­vizních mužstvech a chtěli jsme mužstvo posunout o něco výš.

Jak to vidíte teď?

Je vidět, že všechny věci, co jsme si naplánovali, nevyšly podle našich představ. Je to o soupeřích, načasování formy. Postihla nás velká marodka, třeba Tesaře, Černého a někte­ří hráči nastupovali se zraně­ním jako například Šot, Bub­lík, Manowetz. Je jasné, že musíme v divizi hrát na sto de­set procent a musíme být všichni fit a připravení. To se nám zatím nepodařilo, i když příprava vypadala velmi dob­ře. Vedení oddílu dále věří trenéru Dejmkovi a chceme, aby pracoval dál. Musím říci, že v kritických chvílích jsme i trenéra Moravce podrželi, když se ozývali kritici, abychom ho odvolali. My jsme tak neučinili a naopak jsme pracovali koncepčně. Do muž­stva jsme přivedli nové hráče jako Martina Mlezivu, Jakuba Strejce a jiné. A nakonec se nám podařilo postoupit. Našim jasným cílem je zá­chrana v divizi a doufáme, že se nám to podaří. Všichni mají právo na kritiku a my kon­struktivní kritiku přijímáme. Ted'víc než kdy jindy potřebu­jeme podporu fanoušků. Všechny příznivce fotbalu prosím o podporu. Děkuji všem, kteří nám přesto stále fandí a chodí na stadiony.

Jiří Pojar