10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Divizní derby vyhrály rozjeté Prachatice

Jižní Čechy - Ve fotbalové divizi pokračovaly Prachatice ve vítězném tažení i v krajském derby s Jankovem, nad kterým doma vyhrály 2:0.

Redakce

Písecký Pastyrik proti Doubravce ve vzdušném duelu s Mickou a Švecem.

Autor: František Panec

PRACHATICE – JANKOV 2:0 (0:0) – Do očekávaného souboje týmů, kterým se na jaře daří, byli nuceni domácí nastoupit bez gólmana Rusiny, v poli pak chyběli Košík, Kováčik a Slípka. V sestavě hostů se neobjevil avizovaný Hrbáč. První šanci měl v 11. minutě jankovský Holba, ale špatně trefil míč hlavou. V 15. minutě naopak nádherně pálil Nitrianský a míč směřující pod břevno vytáhl Hrubý nad branku. Jinak první poločas šance nepřinesl, hosté dobře bránili svou šestnáctku a snažili se o brejky. Vzruch přinesla až 43. minuta, kdy hostující Janoušek fauloval na polovině Tatranu Babku a byl vyloučen. Ve druhém poločase Prachatičtí oslabeného soupeře zatlačili před jeho branku. Obrovskou šanci spáli Kneifl, když přestřelil branku z malého vápna. Jinak Tatran ohrožoval branku Jankova spíše střelami za šestnáctkou. Trenérovi Veselému pak vyšlo střídání. V 68. minutě poslal na hřiště nedoléčeného Kováčika, o dvě minuty později tvrdě za šestnáctkou vypálil Frnoch a u vyraženého míče byl v souboji s beky Jankova najdříve Kováčik a otevřel skóre. I v poločase střídající Šicner se za důvěru odvděčil gólem. Nasprintoval si za obranu na pas Tobiáše, udělal kličku brankáři Hrubému a z těžkého úhlu dal na 2:0. V závěru utkání jakoby domácí přestali hrát a obrana Tatranu musela několikrát hasit situaci na hranici své šestnáctky. Již v nastaveném čase na polovině nesmyslně fauloval Řezníček a po druhé žluté kartě musel pod sprchy.

Prachatice: Dudek – Tobiáš, Babka, Koršala, Bednár – M. Rosa (46. Šicner), Nitrianský, Frnoch, Kaczko – Kneifl (82. Ryšánek), O. Janoušek (68. Kováčik. Jankov: Hrubý – Novotný, Kursa, Řezníček, J. Janoušek – Bláha (77. Boček), Kollár, Maršán, Celý – Stejskal, Holba (44. Bernát). ŽK 2:4 (Tobiáš, Nitrianský – Řezníček 2x, Maršán, Kollár). ČK 0:2 (J. Janoušek, Řezníček). Rohy: 6:3. Rozhodčí: Kořínek. (vlak)

PÍSEK – DOUBRAVKA 2:0 (1:0) – Za ideálního slunečného počasí nastoupili domácí s vůlí poslední mužstvo tabulky přehrát. Utkání ale bylo od začátku velice zajímavé. Doubravka totiž po zimní přestávce posílila a předváděla hezký technický fotbal. V 11. min. Kubiš zpracoval dlouhou přihrávku Zacha, z levé strany vypálil, ale gólman Mička chytil. Ve 12. min. hostující Vaigl se propracoval s míčem až do pokutového území hostí, ale o míč nakonec přišel. Od dvacáté minuty převzali hru domácí, mezi 24. a 25.minutou kopali pět rohových kopů po sobě, ale branku ne a ne dát. Z ojedinělého protiútokou Beran z 20 metrů tvrdě vypálil doprostřed branky, Poplštejn kryl. Přišla 43. minuta, po rohovém kopu otevřel skóre brankou do šatny Zušťák hlavou. Branka ze šatny přišla hned ve 46. minutě – Červenka z vápna trefil šibenici. V 65. minutě unikl po pravé straně Zušťák, tvrdě vypálil k levé tyči, ale brankář zázračně vyrazil na roh. Vítězství bylo zasloužené, ale bylo dosaženo po velkém boji.