Kalendář

<< listopad 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALVe šlágru kola uspěl lídr.

Druhé jarní kolo svedlo dohromady týmy z popředí soutěže. O skóre druhý Rapid Plzeň hostil vedoucí Sokol Město Touškov a v nervózní bitvě se nakonec překvapivě radovali hosté. Vyhráli 1:0 a upevnili si post lídra.
Také proto byl touškovský trenér Milan Mareš nadmíru spokojen. Postrádal pět hráčů základní sestavy - Bártu, Královce, Lambora, Kalčíka a Bruhu, a přesto jeho svěřenci zvítězili na půdě největšího rivala.
„Domácí nás možná trochu podcenili, ale naši hráči dali do hry více srdce i nasazení. Bojovali nadoraz," tvrdil touškovský kouč.
První poločas nic nerozho­dl, ačkoliv domácí měli dvě gólové šance a po rohu trefili břevno. Klíčový moment zápa­su se odehrál až deset minut před koncem.
„Nosek se probil po levé straně a opakovanou střelou překonal gólmana domácích," popsal rozhodující okamžik lodivod Touškova.
„Přestože byl průběh zápa­su vyrovnaný, kluci si za bo­jovný výkon v oslabené sesta­vě výhru zasloužili. Poctivá zimní příprava nese své ovo­ce," pochvaloval si Mareš.
Zklamaný z výkonu svých svěřenců byl naopak kouč Ra­pidu Miroslav Nádherný. „Takhle se o první místo ne­hraje," prohlásil.
„Oslabeného soupeře jsme nedokázali dostat pod tlak ani ho ničím překvapit," zlobil se Nádherný. „Rozhodující ale byla jednoznačně větší touha po vítězství na straně hostů."
Rapid tak ze dvou jarních utkání na domácím hřišti vy­doloval pouhý bod. A za týden opět doma hostí v derby SK ZČE, který překvapil výhrou v Přešticích.
„Začátek jara nám nevyšel, pokazili jsme dva klíčové zá­pasy. To si již v dalším utkání nemůžeme dovolit, i když to bude proti kvalitnímu soupeři velice těžké," ví trenér Nád­herný.