11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Červenkova gólová trefa fanoušky hodně potěšila

Písek - V utkání 19. kola fotbalové divize hostil v tabulce šestý Písek poslední celek tabulky, který se přes zimu hodně posílil a v dosavadních jarních zápasech již dvakrát vyhrál. Tentokrát ale vyšel bodově naprázdno.

František Bořánek

NEDAL GÓL. Z této šance domácí David Kubiš brankáře Mičku nepřekonal, uprostřed celé akci přihlíží hostující Král. Přesto v dalším utkání fotbalové divize zvítězil Písek nad Doubravkou 2:0.

Autor: Deník/František Bořánek

FC Písek - SK SENCO Doubravka 2:0 (1:0)

Po úvodním vzájemném oťukávání, kdy hosté naznačili, že nepřijeli do Písku jen bránit, se v v 8. min. po trestném kopu domácího Malého dostal k hlavičce Pastyrik, ale ten poslal míč vedle Mičkovy branky. Ve 13. min. na druhé straně brankář Poplštein kryl nebezpečnou střelu Švece.

V 17. min. slibnou šanci domácího kapitána Zušťáka vyrazil Mička na roh. Písek si vytvořil tlak a v době od 24. do 25 minuty zahrával pět rohových kopů v řadě, ale nic z nich nevytěžil. Poté zahrozil ve 28. min. dělovkou Kovács, brankář Poplštein byl ale proti.

Ve 30. min. poslal Kosobud centr na hlavu Zušťáka a gólman hostí v pádu zachránil. Ve 44. min. po rohu Malého se hlavou prosadil Zušťák a gólem do šatny poslal svůj tým do vedení – 1:0.

Lepší vstup do druhého poločasu si domácí nemohli přát: na hranici šestnáctky se do míče opřel Červenka a balon skončil v pravé šibenici Mičkovy branky – 2:0.

Domácí po tomto gólu hodně ožili a hned jich bylo plné hřiště. Znovu přidali na obrátkách, na jejich hře byla vidět větší jistota a klid, a s tím vším přišly i další šance. V 60. min. po centru Kuchaře poslal Zušťák hlavou míč těsně nad branku. Za čtyři minuty po rohu Kubiše hlavičkoval Pastyrik rovněž těsně mimo.

V 80. min. si oba aktéři rohovou situaci zopakovali, ale míč opět neskončil v síti. Fotbal pak ztratil na tempu, hosté se ještě snažili o zkorigování výsledku, ovšem brankář Poplštein svými skvělými zákroky vždy zachránil.

Písečtí fotbalisté sehráli na jaře již čtyři divizní zápasy, ve kterých získali celkem sedm bodů.

Trenér domácího týmu Zdeněk Staroba po utkání řekl:

„Na podzim byla Doubravka velmi špatným týmem, ale na jaře má svoji kvalitu a je vidět, že se chce v soutěži zachránit. Pro nás je toto vítězství hodně důležité a navíc i zasloužené. Soupeře musím pochválit za bojovnost a fotbalovost, neboť ve středu hřiště nám po celé utkání dělal veliké problémy. Věděli jsme, co od Doubravky můžeme očekávat. Zaměřili jsme se na to a myslím si, že i zvolená taktika s Kubišem na hrotu, byla správná. Nakonec naše výhra mohla být i vyšší, ale já beru i tento výsledek. Mužstvo podalo v prvním utkání na přírodní trávě velmi dobrý, kolektivní výkon, za který zaslouží pochvalu.“

Fauly 9:10, rohy 11:2, střely na branku 7:3, mimo 6:2, Žk 1:3 (Legdan – Švec, Kluc, Vaigl), rozhodčí Kalenda, přihlíželo 300 diváků.