15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Cábelíci v deseti uhájili těsné vítězství

Králův Dvůr/ Fotbalisté Králova Dvora v domácím utkání se Strakonicemi zvítězili. Cesta za třemi body ale nebyla vůbec lehká. Ve velice tvrdém střetnutí domácí fotbalisté vyhráli 1:0 po penaltové trefě Podzemského. Posledních patnáct minut ovšem cábelíci dohrávali o desíti.

Jan Vildmon

Králův Dvůr - Strakonice 1:0

Domácí fotbalisté měli od úvodu viditelnou převahu, proti soupeři, který místy bránil i v devíti lidech, se ale nedokázali prosadit. Kromě dvou nadějných centrů cábelíci v úvodní dvacetiminutovce z převahy nic nevytěžili. Ve 22. minutě přišel rozhodující moment zápasu. Pronikajícího Michala Dochtora zastavili obránci jen za cenu faulu a rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu. K míči se postavil Podzemský a s přehledem poslal Králův Dvůr do vedení - 1:0.  O deset minut později mohl přidat druhou branku Jalaghonia, ale z osmi metrů nemířil přesně. Hosté si v prvním poločase vypracovali jedinou šanci, ta ale byla naprosto tutová. Patrik Kánik dostal míč za obránce a následně se ocitl sám před Soukupem, který ale vytáhl z rukávu skvělý zákrok a střelu Kánika vyrazil na roh.

Po změně stran pokračovala převaha domácího celku. Tentokrát si cábelíci vytvořili i několik vyložených šancí. Nejprve hlavičkoval v 51. minutě nepřesně Spurný. V 55. minutě pak Fulín odcentroval a Jalaghonia ukázal divákům ukázkovou rybičku, hlavou ale mířil těsně vedle levé tyče. V 60. minutě pak Jalaghonia postupoval sám na brankáře, ani tentokrát z toho ale gól nebyl. Poté se hra hodně přiostřila a vzduchem začaly létat žluté karty.  Další důležitý moment přinesla 76. minuta, kdy dostal domácí Petr Dochtor druhou žlutou kartu a musel předčasně ze hřiště. Hosté vycítili šanci a vrhli se do útoku. Kromě dvou lehkých střel, se kterými si bez problémů poradil Soukup, ale domácí obrana hosty do šance nepustila a cábelíci tak vybojovali tři body.

Branka: 22. Podzemský z pen. ŽK: P. Dochtor, Soukup, Fulín - Hovorka, Hajdůšek, Svoboda, Kánik M., Křikavec. ČK: 76. Dochtor P. Diváků: 300. Poločas: 1:0.

Králův Dvůr: Soukup - Bláha T., Podzemský, Bláha P. - Petr, Dochtor M., Kyklhorn, Dochtor P., Brož (46. Spurný), - Jalaghonia (62. Červenka), Fulín (90. Matějka)