10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Slavia Vejprnice - Jiskra Domažlice 3:2 (0:1)

Hráči Jiskry předvedli, jak se dá prohrát téměř vyhraný zápas, když opět propadli ve druhém poločasu.

Jeden bod ze tří zápasů byla tristní bilance domažlické Jiskry v jarní části soutěže a všichni doufali, že z Vejprnic přiveze alespoň bod, přestože pro bolesti zad nemohl nastoupit Manowetz. Dlouho to vypadalo dokonce na body tři, ale již tradičně špatný téměř celý druhý poločas, dal domácím dost prostoru na to, aby zvrátili vývoj utkání a Jiskra nakonec odjela bez bodu.

V úvodu zápasu se hrál oboustranně opatrný, v poli vyrovnaný zápas, mezi šestnáctkami, mužstva se jen obtížně dostávala na dostřel soupeřovy branky. V 5. minutě se po Paulově zaváhání dostal k míči domácí Biederman, ale zakončil slabou střelou z otočky, mimo pravou Mlezivovu tyč. Hostující Šámal pak kopal dva tr kopy, ale první odvrátili domácí na roh a na druhý, zprava nedoskočil Tesař. Při třetím tr. kopu hostů ve 22. minutě, se míč odrazil k Vackovi, který jej vrátil před branku, ale Šot byl v ofsajdu. Hosté se v této fázi hry chopili mírné iniciativy, ale domácí byli nebezpeční rychlými útočnými akcemi, které však končily buď rohovým kopem nebo v rukou brankáře Mlezivy. Ve 24. minutě si hostující Černý zaběhl pro míč netypicky na levou stranu, kde pěkně pronikl až k brankové čáře, centrem našel zcela volného Šota a ten hlavou do protipohybu brankáře poslal hosty do vedení – 0:1. Domácí kontrovali tr. kopem Křena, ale ten zprava minul vzdálenější Mlezivovu tyč. Mimo branku mířila i přihrávka nebo střela Vacka, na druhé straně. S blížícím se koncem poločasu domácí vyrovnali hru, ale Dykův centr odvrátil Strejc na roh a Černého tr. kop ze 20 metrů mířil nad domažlickou branku. Na druhé straně si brankář Hajžman poradil s centrem Šota, stejně jako se střelou z otočky téhož hráče ze 6 metrů, ve 38 minutě. O chvilku později zneškodnil Mleziva centr domácího Kučery a jeho kolega Hajžman na druhé straně zlikvidoval centr domažlického Černého. Tečku za první půlí udělal střelecký pokus domácího Radka Černého ze 25. metrů, který minul levou tyč soupeřovy branky.

Do druhého poločasu vstoupili překvapivě lépe domažličtí, když se hned v úvodní minutě  nejprve uvolnil Šot a zprava ze 22 metrů minul vzdálenější tyč, ale vzápětí tentýž hráč hostů poslal do vyložené šance Bahledu, který šel sám na Hajžmana, místo razantního tahu na branku a střely však zpomalil, obhodil si vracejícího se obránce a následnou střelu z 10 metrů Hajžman konečky prstů vytlačil na roh. Hosté byli stále aktivnější a ve 48. minutě zatáhl pěkně po levé straně míč Vacek, jeho střelu z úhlu Hajžman výtečně vyrazil, ale za malým vápnem byl Křenem stažen k zemi Černý a rozhodčí Řezáč nařídil pokutový kop. Ten bez problémů proměnil Šot – 0:2. V tuto chvíli většina domažlických příznivců věřila, že Jiskra s prázdnou neodjede, ale domažličtí hráči postupně přestali běhat, vyklidili střed hřiště, nechali soupeři spoustu volného prostoru a ten toho zkušeně využil. V 51. minutě domácí Křen z úhlu zprava přestřelil Mlezivovu branku a na druhé straně Bahledův centr zprava odvrátili domácí na roh. Se Šotovým pokusem zleva z úhlu si pak domácí gólman Hajžman poradil a vejprničtí postupně ovládli hru. V 58. minutě po Křenově tr. kopu z 25 metrů hlavičkoval Biederman vedle levé domažlické tyče, po hodině hry střílel zprava Křen vedle vzdálenější tyče Mlezivovy branky, v 62. minutě zneškodnil domažlický gólman tr. kop Křena a o tři minuty později skončil centr domácího Rady za domažlickou brankou. V 67. minutě se do šestnáctky hostů prodral Holý, Strejc jej zastavil faulem a z nařízené penalty domácí kapitán Černý snížil na 1:2. O pouhé dvě minuty později napřáhl z 18 metrů vejprnický Braun a míč se otřel o levou Mlezivovu šibenici. Poté dvakrát zastavil nebezpečný útok domácích avizovaný ofsajd, ale v 78. minutě udělal vejprnický Kučera z domažlických obránců statisty, perfektně se přes ně uvolnil a střelou zprava, z šestnáctky ke vzdálenější tyči srovnal na 2:2. Hosté se před vejprnickou branku dostali až v 79. minutě, ale Hajžman včasným vyběhnutím odkopl míč před dobíhajícím Kotlanem. Tlak domácích pokračoval a když si s centrem Kučery hosté poradili, přišla 84. minuta, kdy Křen rozehrál rohový kop zleva na nehlídaného Biedermana, který volejem z 8 metrů poslal domácí do vedení – 3:2. Když pak v 86. minutě po tr. kopu domácího Kučery hlavičkoval z 8 metrů Holý nad Mlezivovu branku. Dvě minuty před koncem dostal od nepřesného rozhodčího, za zcela banální zákrok druhou žlutou kartu hostující Vacek, takže musel jít předčasně do sprch a to bylo v zápase, po němž zůstaly body ve Vejprnicích, vše.
ŽK 2:4, ČK: 0:1, Rohodčí: Řezáč, asistenti: Benedikt a Paták, delegát svazu Skála.

Sestava Jiskry: Mleziva – Strejc, Paul, Tesař, Vacek – Černý, Šámal, Mach, Bublík (85. Mifek) – Bahleda, Šot (61. Kotlan). Trenér: Milan Dejmek.

Sestava Slavie: Hajžman – Rada, Havránek, Černý, Bouřa – Křen, Holý, Braun, Biederman – Kučera, Dyk (62. Grambal). Trenér: Jaromír Mysliveček.