24 25 26 27 28 29 30

Souboj nováčků zvládli lépe

HEŘMANOVA HUŤ - Bezdružice prohrály v Heřmanově Huti 2:0

František Hlas

Náš zástupce a nováček v krajském přeboru I.B třídy J. Bezdružice, zajížděl na půdu dalšího nováčka do Heřmanovy Hutě. Po chladném výkonu přenechala Jiskra domácím fotbalistům všechny tři body, když prohrála 2:0. Už začátek utkání ukázal, že se nebude hrát v rukavičkách. Jako první udeřili domácí. V sedmé minutě zahrávali trestný kop, na který si naběhl J. Poslední a hlavou poslal svůj celek do vedení - 1:0. Po obdržené brance začala mít Jiskra optickou převahu a tlačila se do šancí. Ve 20. minutě vyzval Hvízdal kolmou přihrávkou Koryntu, ale domácí gólman ještě teď přemýšlí jak střelu vyrazil. O chvíli později utekl po pravém křídle opět Korynta, ale z úhlu trefil brankáře. Po sérii bezdružických rohů a autů měl dobrou příležitost hostující Cvrček, ale přestřelil. Poté, co domácí ustáli tlak Jiskry, se začala hra přesouvat do středu hřiště. Utkání nabývalo na tempu a bylo plné osobních soubojů, které rozhodčí pouštěl až za hranici regulérnosti. Ve 35. minutě udeřili opět domácí.

Hakel se ve středu hřiště zmocnil míče a vyslal J. Posledního do brejku. Hostující obrana stačila jen zbrzdit domácího útočníka, ale gólu už nezabránil ani brankář Londa-2:0. Druhý poločas začal náporem hostů s úmyslem skóre zápasu otočit, ale jejich veškerá snaha končila na dobře zorganizované obraně domácích. Hra byla hodně kouskovaná a to hlavně zásluhou domácích, kteří by si za zdržování hry zasloužili jedničku s hvězdičkou. A tak hostující fanoušky, kterých přijelo hodně a byli řádně vystrojeni, mohla potěšit snad jediná pohledná akce. Po ose Gengel, Hvízdal, Martin Kalista, posunul posledně jmenovaný ještě na hranici vápna do strany Komárkovi, ale ten placírkou poslal pozdrav do sítě nad brankou. Domácí si závěr zápasu pohlídali a získali tak první jarní body. Jiskra své zaváhání může odčinit již příští kolo, kdy na svůj “pažit“ pozve Dynamo Horšovský Týn.

S. H. Huť - J. Bezdružice 2:0. Poločas: 2:0. Branky: J. Poslední 2. ŽK: 1:2. Diváci: 150.

BEZDRUŽICE: Londa – Bastl, L. Blažek, T. Blažek, M. Blažek, Gengel, Hvízdal, Sládek, Koryta, Komárek, Cvrček. Střídali Marek Kalista, Martin Kalista a Rottari.