18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Chodov na vítězství v Holýšově nedosáhl.

O výhře Domažlic v Sušici rozhodly standardní situace.

V 17. kole kraj­ského přeboru bylo v neděli na programu okresní derby, ve kterém na své půdě Holýšov hostil Tatran Chodov. Do­mažlice se představily v Sušici a Staňkov nastoupil v sobotu na hřišti Manětína.

Holýšov - Chodov 2:2 (1:1)
Branky: 34. Stanislav, 88. Tlustý-2. P. Holar, 56. Krakeš.
Více než tři stovky diváků našly v neděli odpoledne cestu do Holýšova, který na domácí půdě přivítal Chodov. „Máme úzký kádr, navíc v minulém utkán.í vyloučený Hamerník dostal trest, a tak v obraně mu­sel nastoupit Chalupa, který by jinak hrál podhrotového útočníka," řekl holýšovský trenér Zdeněk Daněk.
Jeho tým již od 2. minuty prohrával 0:1. Po dlouhém pa­su se do brejku dostával Jan Šot, před kterým za vápno vy­běhnuvší gólman Janča od­hlavičkoval míč pouze k Petru Holarovi, který z 35 metrů po­slal balon do prázdné branky. V 11. minutě se v šestnáctce dostal ke střele Hála, ale Janču nepřekonal. Poté domácí ovládli hru, soupeře zatlačili na jeho polovinu, ale branko­vou příležitost si vytvořit ne­dokázali. Obranu Chodova se, snažili překonat pouze dlou­hými centry, které hostující zadáci dokázali odvracet. Po půlhodině hry mohl srovnat po rohovém kopu Panušky Švehla, ale v závaru před brankou nemířil přesně. Z tlaku vytěžili domácí branku až ve 34. minutě. Pa­nuška rozehrál přímý kop z poloviny hřiště na Tlustého, který hlavou sklepl na Stani­slava a ten z malého vápna prostřelil Staviarského - 1:1. Pět minut před koncem polo­času mohl poslat Holýšov do vedení Tlustý, ale jeho přímý kop skončil těsně vedle.
Po změně stran si hned v úvodu vytvořili domácí něko­lik slibných příležitostí, ale Tlustý a Panuška nemířili přesně. V 56. minutě se naopak z vedení radoval Chodov. Ko­bes obešel dva protihráče, míč se dostal ke Krakešovi, který překonal Janču -1:2.
O dvě minuty později mohl srovnat Tlustý, jeho nepří­jemnou střelu ale Staviarský s námahou dokázal vyrazit. V 80. minutě se ve vápně prosa­dil Panuška, který individuál­ní akci zakončil slabou střelou vedle. Chodovská obrana stále odo­lávala a již to vypadalo, že si z Holýšova odveze tři body. V 88. minutě ale přišel centr Bečvá­ře, na který nejvýše naskočil kapitán Tlustý a zajistil svému týmu alespoň bod. „Byl to pro nás trochu smolný zápas, měli jsme převahu, ale pouze k vápnu, gólové příležitosti jsme si vytvářeli těžko, chyběl klid a finální přihrávka. Remíza doma s Chodovem je určitě ztrátou," zhodnotil utkání tre­nér Daněk.
Chodov: Staviarský - Miroslav Chmelík, Miroslav Holar, Karel Kuboušek (46. Smazal), Jan Chmelík - Kapic, Petr Holar, Ko­bes, Hála - Krakeš a Šot (59. Mal­zer). Trenér: Miroslav Chmelík st.
Holýšov: Janča - Jeniš, Bečvář, Chalupa, Šimka (71. Heller) - Kraina, Panuška (82. Dostálík), Procházka, Stanislav - Tlustý a Švehla. Trenér: Zdeněk Daněk.

Sušice-Domažlice 2:3 (2:2)
Branky: 17. Kočí, 28. Hlaváč - 14. Strejc, 35. Tesař, 77. Kubica.

Již v 2. minutě byly Domažli­ce blízko k vedoucímu gólu, kdy Rejthar z přímého kopu těsně minul branku. V 9. mi­nutě Jiskru podržel mladý gólman Mleziva, když chytil tečovanou střelu Hody. Ve 14. minutě se hosté dostali do ve­dení. Po rohovém kopu Šáma­la vystřelil Strejc do levého dolního rohu a překonal gól­mana domácích-0:1. Z vedení se ale Domažlice neradovaly dlouho. V 17. mi­nutě špatnou rozehrávku Jis­kry potrestal Kočí - 1:1. Ve 28. minutě po sporném verdiktu hlavního rozhodčího zahráva­li domácí standardní situaci, ze které skóroval HIaváč-2:1.
V 35. minutě bravurním zá­krokem vyrazil domácí bran­kář na roh Šotovu hlavičku. Na následný rohový kop Šá­mala nejvýše vyskočil kapitán Tesař a srovnal na 2:2.
Začátek druhé půle příliš pohledný fotbal nenabídl. Prvním vážnějším momentem byla v 54. minutě Šotova hla­vička, která skončila vedle. 0 dvě minuty později po Šáma­lově rohu pálil Mifek, jeho střelu ale zblokovali obránci. V 61. minutě zatáhl po levé straně míč Janeček, nacentro­val před branku, Černý pustil balon na Strejce, který ale z deseti metrů odkrytou branku domácích netrefil a vysoko přestřelil.
V sobotu měli domažličtí trenéři šťastnou ruku. V 77. minutě poslali na hřiště Ku­bicu, jehož první kontakt s mí­čem znamenal vedoucí gól, když nejmenší hráč hlavou po trestném kopu Šámala překo­nal sušického golmana potřetí -2:3.
Deset minut před koncem šel sám na branku Martin Šot, který byl ve vápně faulován, píšťalka rozhodčího však zů­stala němá. Ve vyložené příle­žitosti se ještě ocitl Kotlan, ale nemířil přesně, a tak si Do­mažlice odvezly tři body za ví­tězství 2:3.
„Řekl bych, že jsme vyhráli zaslouženě, byli jsme fotbalo­vější. Nebýt výpadku, kdy jsme soupeře pustili do vedení asi bychom rozhodli dříve. Dů­ležité bylo, že jsme do konce poločasu srovnali na 2:2. Pak jsme byli jasně lepší," shrnul utkání domažlický trenér Mi­roslav Moravec.

Domažlice: Mleziva - Strejc, Tesař, Janeček, Rejthar - Černý (56. Kotlan), Šámal, Mifek (77. Kubica), Mach - Šot a Schötterl. Trenéri: Miroslav Moravec a Petr Kuželka.