Kalendář

<< listopad 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALTatran porazil Motorlet.

Prachatice -  Ve druhém jarním kole fotbalové divize přicestoval do Prachatic Motorlet Praha. Pro domácí Tatran bylo nesmírně důležité získat všechny tři body.

Autor:
Vladimír Klíma

V generálce na start jary vyhrály Prachatice (zelené dresy) nad Lažištěm 4:0.

V generálce na start jary vyhrály Prachatice (zelené dresy) nad Lažištěm 4:0.
Autor: DENÍK/Vladimír Klíma

Fotbalová divize: Tatran Prachatice - Motorlet Praha 1:0 (0:0)

V pátek v poledne ani ten největší optimista nevěřil, že by se mohlo hrát na hlavním hřišti s přírodní trávou. Sněhová nadílka a chladné počasí předešlých dnů nevěštily nic dobrého a domácí byli smířeni s tím, že se bude hrát na umělce, kde to bude proti týmu, který nepřijede s otevřeným hledím, hodně těžký zápas. Nakonec se počasí umoudřilo, pořadatelům se podařilo hlavní hrací plochu upravit pro hru, a tak se čekal velký tlak domácích. V tabulce totiž měl Motorlet pouze o bod více než Prachatičtí, a tak bylo třeba naplno bodovat. Ve vyrovnané druhé polovině tabulky by to při dobré konstelaci znamenalo postup až o čtyři místa kupředu.

Ve chvíli, kdy bylo jasné, že se bude hrát na přírodní trávě, byla chuť hráčů do hry větší. „Chtěli jsme navázat na výkon na Admiře, kde kluci sehráli opravdu výborný zápas. Vstup do zápasu se nám však nevydařil tak, jak bychom chtěli. Šli jsme do zápasu s cílem soupeře překvapit, napadat po celém hřišti a dát rychlý gól. Soupeř vyčkával, s čím přijdeme. My neproměnili dvě výborné šance, které měli Košík a Kneifl, a začalo trochu trápení. Byl z toho takový nemastný výkon až do konce poločasu,“ hodnotil první dějství trenér Josef Veselý.

Výkon z prvního poločasu nezůstal bez odezvy od trenérů. Po přestávce bylo třeba hru změnit. „O přestávce byla v kabině trochu bouřka a do druhé půle vyšel na hřiště úplně jiný tým. Začali jsme soupeře napadat a prakticky nic mu nedovolili. Po jednom z neohrožených průniků do šestnáctky soupeře byl sražen Igor Nitrianský a kopali jsme penaltu. Zodpovědnost na sebe vzal sám faulovaný hráč a dostal nás do vedení. Soupeř trochu otevřel hru a my se dostávali do brejků. situace jsme však neřešili dobře a málem jsme na to v závěru doplatili. V 89. minutě se po chybě ve středu hřiště dostal do šance soupeř, ale Rusina tým podržel a míč útočníkovi pak ještě ukopl Marek Rosa,“ doplnil ke druhé půli Josef Veselý.

V předzápasové pozvánce hovořil trenér o tom, že určitě nenastoupí nemocný Slípka, nakonec se objevil v základu. Do hry zasáhl i další mladý hráč Marek Rosa. „Myšlenkou bylo, že vítězná sestava se nemění, ale s asistentem Pavlem Babkou jsme to trochu změnili. Slípka je lehký hráč a na těžký terén ideální. To se nakonec potvrdilo. Někteří hráči sice nepotvrdili výkon z utkání na Admiře, ale každý týden nemůže být posvícení. Jsou to hodně mladí kluci a vítězství je pro ně vzpruhou. Ve druhém poločase hrál i Marek Rosa. Ten vystřídal Pavla Kaczka, kterému se až tak nedařilo. Marek se jevil výborně již na tréninku, dostal tedy příležitost a zahrál velice dobře,“ říká k sestavě trenér.

Tatran poskočil v tabulce o čtyři místa. Nyní jede do Domažlic. „Na Domažlice musíme vymyslet zase jinou taktiku. Oni budou chtít vyhrát, bude to hodně těžký zápas,“ dodal Josef Veselý.