17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Naděje na bodový zisk žila jen poločas, pak ale zhasla.

Votice - Hostující tým nastoupil k utkání ve vítězné sestavě z minulého zápasu s Vejprnicemi a v úvodním poločase svým dobrým výkonem navázal na tento duel.

Redakce

ZBYTEČNÁ PROHRA. Na snímku písecký Pastyrik (vlevo) v osobním souboji s Bartolšicem (snímek je z podzimu). V sobotním  utkání o divizní body zvítězil tým Votic doma nad Pískem 3:1 a právě Bartolšic byl autorem prvního gólu zápasu.

ZBYTEČNÁ PROHRA. Na snímku písecký Pastyrik (vlevo) v osobním souboji s Bartolšicem (snímek je z podzimu). V sobotním utkání o divizní body zvítězil tým Votic doma nad Pískem 3:1 a právě Bartolšic byl autorem prvního gólu zápasu.
Autor: Deník/František Bořánek

SK Marila Votice - FC Písek 3:1 (0:0)

Domácí hráči za celý poločas prakticky neohrozili branku gólmana hostí Poplšteina. Votický exsparťan Zd. Svoboda se snažil zásobovat míči své spoluhráče v útoku, ale písecká obrana všechny tyto pokusy spolehlivě odvracela. Domácí také využívali „házených rohů“ svého kapitána Budila od postranních čar.

Písecký celek v této době kontroloval hru a již v úvodním poločase měl na to, aby rozhodl o osudu celého zápasu. Největší příležitost měl v 11. min. Zušťák z trestného kopu, ale brankář Soukup jeho střelu vyrazil, následná Červenkova dorážka skončila na tyči a odražený míč vrátil Puchmajer do náruče ležícího gólmana.

Poté šli písečtí hráči dvakrát do přečíslení dva na jednoho, ale nedokázali tyto šance proměnit. V závěru poločasu měl dobrou příležitost Červenka, který střílel z hranice velkého vápna vedle branky.

Do druhé poloviny utkání nastoupilo „docela jiné“ písecké mužstvo. Hrálo nekoncentrovaně, bylo málo důrazné v obranné činnosti a začalo si koledovat o branky. Nakonec si je také vlastními chybami vykoledovalo.

Domácí již ve 46. min. dalším exsparťanem Horňákem a v 50. min. Filingerem ještě své příležitosti nevyužili, ale v 52. min. se již Bartolšic nemýlil. Využil chyby písecké obrany a brankáře Poplšteina, který neudržel střelu Bareše – 1:0.

V 68. min. hosté opět chybovali, Kosobud prohrál souboj u brankové čáry, rychlý Bareš předložil míč nabíhajícímu Danielovi a ten zakončil do prázdné branky – 2:0. V 77. min. darovali hosté soupeři další branku. Kapitán Budil se snažil přehodit brankáře Poplšteina, který nevytěsnil míč nad břevno, ale sklepl ho jen před dobíhajícího Filingera a ten už si věděl rady – 3:0.

V časovém rozmezí mezi 60. až 65. minutou se písečtí fotbalisté mohli vrátit do zápasu, když velmi dobré možnosti na vyrovnání měli postupně Malý (nepřehodil brankáře), Kubiš (jeho centr byl sražen na roh) a Zušťák (brankář chytil jeho střelu). Až v nastaveném čase přišla slabá útěcha v podobě gólu Zušťáka, kterému pěkně prostrčil míč Puchmajer – 3:1.

Votice udělily Písku lekci z produktivity, když neomylnětrestaly všechny jeho chyby. Hosté chtěli na půdě Votic naplno bodovat, ale vinou žalostné koncovky a chyb ve druhém poločase nezískali ani bod.

Před 300 diváky rozhodoval Jedlička. Sestava Písku: Poplštein – Kosobud (80. Legdan), Šácha, Pastyrik, Zach – Malý, Červenka, Puchmajer, Kubiš – Holan (70. Kuchař), Zušťák. Trenér Zdeněk Staroba.