Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALKučera: Ve druhé půli jsme předvedli líbivý fotbal.

Králův Dvůr/ Cábelíci v prvním jarním domácím utkání deklasovali Domažlice čtyřmi brankami. O vítězství rozhodli především ve druhém poločase.

Autor:
Jan Vildmon

První poločas se domácím nijak zvlášť nevyvedl. „Nastoupili jsme laxně, první půli jsme prohospodařili,“ uvedl trenér Králova Dvora Miloslav Kučera, který varoval před opakováním vlažného vstupu do zápasu. „Když budeme hrát s lepším soupeřem a začneme takto, tak se nám to nemusí vyplatit a celá práce, co děláme od léta, může být rázem pryč,“ podotkl Kučera. V první půlhodině byly na obou stranách k vidění jen náznaky šancí. Zajímavý moment přišel až ve 39. minutě. „Soupeř nám pět minut před poločasem daroval gól, když hráč vymýšlel s míčem na rohu,“ uvedl Kučera. Celou gólovou akci začal důsledným napadáním Fulín, který donutil Vacka k chybě, následně domácí útočník posunul míč na volného Petra, jenž odcentroval přímo na hlavu nabíhajícího Michala Dochtora – 1:0. „Byl to pěkný gól, navíc nás nakopl,“ podotkl trenér Kučera.

Po změně stran se domácí fotbalisté představili ve výborném světle. „V kabině jsem říkal klukům, že to nestojí za nic, že není možné na takovémto terénu pořád chtít hrát fotbal bez agresivity,“ podotkl Kučera. Jeho svěřenci si rady vzali k srdci a v úvodu druhého poločasu vstřelili dva góly. „Jak to soupeř trochu otevřel, tak jsme se dostali do rychlých brejků, na což máme hráče,“ uvedl trenér Kučera. Hned ve 48. minutě dostal Červenka míč za obranu a následné sólo chladnokrevně zakončil – 2:0. Neuběhly ani tři minuty a cábelíci slavili opět. Tentokrát po akci Červenky překonal brankáře Mlezivu Fulín – 3:0. Domácí na hřišti jasně vládli a hosty drželi v uctivé vzdálenosti od své branky. V 67. minutě navíc přidal Králův Dvůr čtvrtý gól. Kyklhorn napálil míč z voleje do břevna odkud se odrazil za čáru – 4:0. „Myslím, že jsme ve druhé půli předvedli líbivý fotbal,“ dodal trenér Kučera.