27 28 29 30

Příznivce FC potěšily body i hra.

ROKYCANY - Tři důležité body vykopali fotbalisté FC Rokycany ve velikonočním střetnutí krajského přeboru. Porazili ambiciozního nováčka z Plzně–severu.

Redakce

Rokycany–Zbůch 2:0 (1:0) – o parádní diváckou kulisu se rovným dílem postarali fanoušci obou týmů. Hned v první minutě kopal Brož roh a Pytlík hlavou zaměstnal gólmana Baníku. Rokycany byly při chuti, obranu hostů potrápili Brož, Tobrman a znovu Pytlík. Nápor FC neustával, Mraček v šesté minutě vypálil těsně mimo! Až pak zahrozil soupeř.

Vytáhlý Steinbach se ocitl dvakrát ve slibných pozicích. V minutě jedenácté si Husovy sady jen zavzdychaly při zahozené příležitosti Scheinherra. Atraktivní fotbal neměl konce a ve 23. minutě běžel Schejbal sám na Vilda. Ochránce svatyně FC se ale vyznamenal a míč vyrazil na roh. Při protiútoku vyrazil Schveinertovu dělovku brankář a Mraček vzápětí obešel vše, co mu stálo v cestě. Mezi tyče se však netrefil.

Opravná zkouška ve 27. minutě dopadla na výtečnou. Mraček znovu vyzrál na zadáky Baníku a naservíroval gólovou přihrávku Pytlíkovi, který s pomocí břevna rozvlnil síť – 1:0! Seveřané odpověděli Hermanem a Pytlík poslal v nouzi míč do bezpečí. Před odchodem do kabin nastřelil Procházka tyč, neujal se ani Tobrmanův pozdrav z dvaadvaceti metrů a Pytlík po Tobrmanově centru ze tří metrů trefil jen brankáře.

Hned po změně stran se měnilo skóre podruhé a opět k zármutku fanoušků Baníku. Po Brožově úniku vyrážel gólman míč naroh. Ten rozehrál Mraček a Pytlík se hlavičkou nemýlil. Rokycanům narostla křídla. Po Scheinherrově centru a zmatku na malém vápně Baníku stačili obránci Zbůchu míč odvrátit do bezpečí. Několik střídání na domácí straně přibrzdilo na chvíli rozlet FC, ale přesto naši borci nadále režírovali vývoj utkání.

Po Kozlerově rohu hlavičkoval Scheinherr těsně vedle, Tobrmanův lob přeletěl břevno a Jíchovu hlavičku výtečně zneškodnil gólman. Hned ve dvou pokusech se neprosadil Hereit, zblokovaný Schveinertův pokus skončil v zámezí a Hereit při samostatném úniku nastřelil jen boční sít. To samé zopakoval v 88. minutě Scheinherr. Rozdíl byl jen v tom, že nastřelil brankářovu náruč!

Dlužno dodat, že ani seveřané nechtěli prodat kůži lacino. Stále dotírali na Vildovu klec, ovšem mladý brankář působil jistým dojmem. Vyřešil perfektně především Strakovu šanci.

V sobotu: Rokycany se vypraví na horkou půdu do Chrástu. Musí si dát pozor především na bombera Bezdičku, který v přeboru řádí. Nastřílel už přes třicet gólů!

Rušno bude ale také v Huových sadech. V sobotu ráno odstartují odvetnou polovinu divize dorostenci FC, kteří kopou s Motorletem Praha B.
V neděli se k nim přidají žáci (se Spartakem Sedlčany) a odpoledne i záloha dospělých. od patnácti hodin hostí Primalex Břasy.