Kalendář

<< listopad 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALLubské kabiny mají nový kabát.

LUBY - Nově zrekonstrované kabiny otevřeli na lubském hřišti tamní fotbalisté. Akce spolkla téměř jeden a půl milionu korun.

Autor:
Yvetta Musílková

„Jsme šťastní, že jsme tuto akci mohli zrealizovat. Kabiny stojí už od roku 1971 a za těch sedmatřicet let prostě zastaraly. Snažili jsme se je všemožně udržet pro užívání, nejnutnější opravy jsme prováděli za chodu, ale teď už byly v havarijním a mnohé i v nefunkčním stavu,“ uvedl předseda Startu VD Luby Emil Strádal.
 

Lubští začali s rekonstrukcí kabin v polovině loňského listopadu a dílo dokončili na konci února, týden před termínem. „Všem, kteří se na rekonstrukci podíleli, patří velký dík. Odvedli velmi dobrý kus práce. Ekonomovi Štěpánu Heřmanovi, projektantovi Radkovi Pikhartovi a všem, kteří stavěli – Pavlu Bečkovi, Josefu Šarochovi, Milanu Hrachovi, eletrikářům a dalším. Vždyť tohle zázemí není jen pro nás, ale je pro všechny. Mohou k nám jezdit lidé ze širokého okolí, máme tu cyklostezku Klatovy – Luby – Vrhaveč. Konečně návštěvníkům můžeme nabídnout důstojné zázemí na velmi slušné úrovni,“ řekl předseda.
 

„Konečně. Zázemí tady bylo už hodně zastaralé, už potřebovalo opravu jako sůl. Myslím, že se dílo povedlo, šatny i sociální zařízení jsou moc pěkné. Je to zase velké plus pro lubský fotbal a především pro nás hráče. My si nové prostory budeme určitě hýčkat a doufám, že i hráči hostujících týmů je budou šetřit,“ uvedl lubský fotbalista Pavel Smolík.
 

„Na rekonstrukci jsme využili peněz z prodeje nemovitosti, kterou jsme vlastnili, a 150 tisíci korunami nám vypomohlo město Klatovy,“ upřesnil ekonom lubského startu Štěpán Heřman.
„Jsme rádi, že jsme podpořili dobrou věc, a jak jsem se mohla přesvědčit, v Lubech nám roste nádherný stánek, nejen pro sportovní vyžití,“ řekla místostarostka Klatov Věra Tomaierová.
 

„Původní rozpočet činil jeden milion sto tisíc korun. Ale jak to u většiny staveb bývá, v jejich průběhu se najdou ještě další nevyhnutelné práce. A tak tomu bylo i v případě naší akce,“ připomněl Strádal. „Určitě se na navýšení nákladů podepsaly záchodky, které jsou v přístavku, na němž jsme také museli udělat novou střechu. Víc peněz také padlo na vybavení kabin, například jsme museli přikročit ke změně plynového hospodářství a s tím i spojeného vytápění všech prostor,“ vysvětlil Heřman. „Tyhle kabiny vám budou závidět fotbalisté široko daleko,“ pochválil Lubské předseda Okresního fotbalového svazu Klatovy Jan Červený.