17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

První jarní výhra i výkon mužstva Písku potěšily.

Písek - Úspěšný start do fotbalová divize: FC Písek – SK Slavia Vejprnice 3:0 (2:0)

František Bořánek

VÍTĚZNÝ START. Domácí Pastyrik (č. 4) ukopává míč za asistence Zacha před dotírajícím Dykem v sobotním utkání fotbalové divize, ve kterém FC Písek zvítězil na Vejprnicemi 3:0.

Autor: Deník/František Bořánek

Nádherné jarní počasí přilákalo do hlediště ke zhlédnutí úvodního zápasu jarní části fotbalové divize velice slušnou návštěvu.

Hosté začali bez respektu, v 8. min. napřáhl z 25 metrů Křen a jeho bombu, směřující do levého horního růžku písecké branky, zázračně vytáhl brankář Poplštein na roh. A to bylo ze strany hostí na dlouhé minuty všechno.

Domácí převzali otěže hry na své kopačky, vytvořili si velký tlak a s ním přicházely i brankové šance. Do těch se nejčastěji dostávali Kubiš, Puchmajer a Zušťák, ale obrana Vejprnic stále odolávala. Přišla však 26. min., na levé strarě se výborně uvolnil Kubiš a po jeho přihrávce napříč velkým vápnem se Puchmajer nemýlil – 1:0.

Ve 39. min. poslal Kubiš trestný kop přímo do brankáře Hajžmana a za dvě minuty stejný hráč pálil z dobré pozice vedle. Ve 45. min. po přihrávce Zacha se v šestnáctce hostí zbavil Malý protivníka a pěknou střelou zvýšil na 2:0.

Po přestávce tlak domácího týmu nadále pokračoval, ale několik jeho slibných příležitostí brankový efekt nepřinesly. Hosté se osmělili, nemysleli už jenom na obranu a rovněž si vypracovali několik šancí.

Tu největší měl v 73. min. střídající Barnáš, který po centru z pravé strany nikým nehlídán z malého vápna hlavou trefil břevno písecké branky.

Před tím ještě v 63. min. gólman Poplštein chytil v 63. min. nebezpečný přímý kop Černého. Definitivní pojistku přidal v 83. min. kanonýr Zušťák, který nadvakrát poslal míč do sítě za Hajžmanova záda – 3:0.

V 84. min. poslal Puchmajer z hranice šestnáctky pěknou střelu jen těsně vedle pravé tyče soupeřovy branky, a to bylo ze strany Písku všechno.

Trenér domácího týmu Zdeněk Staroba:

"S vítězstvím i předvedeným výkonem mužstva jsem spokojen, i když bylo znát, že je to první mistrovské utkání po delší přestávce. V prvním poločase jsme si zajistili dvoubrankové vedení, dalších několik šancí jsme neproměnili. Ve druhé polovině zápasu byl soupeř nebezpečnější než do přestávky a vytvořil si dvě gólové šance. Ještě, že je nevyužil. Na druhou stranu, kdybychom my proměnili další velké příležitosti, mohlo být naše vítězství ještě výraznější.“

Fauly 12:15, rohy 9:1, střely 9:4, mimo 4:2, rozhodčí Svoboda, 310 diváků. Sestava Písku: Poplštejn – Zach, Kosobud, Šácha, Pastyrik – Malý, Červenka (89. Legdan), Puchmajer (87. Pšenička), Kubiš – Zušťák, Holan (78. Kuchař).