16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Tachované deklasovali Zbůch.

ZBUCH - Vedoucí mužstvo Přeboru Plzeňského kraje FK Tachov odpovědělo na sobotní výhru druhého Chrástu jak nejlépe mohlo. V neděli Tachované deklasovali B. Zbůch na jeho hřišti 5:1.

František Hlas

Mužstvo FK Tachov remizovalo v generálce na jarní část Přeboru Plzeňského kraje s divizním týmem J. Domažlice 2:2.
Autor: DENÍK/František Hlas

Vedoucí mužstvo Přeboru Plzeňského kraje FK Tachov odpovědělo na sobotní výhru druhého Chrástu jak nejlépe mohlo. V neděli Tachované deklasovali B. Zbůch na jeho hřišti 5:1. První slovo měli domácí, kdy po chybě tachovské obrany zakončoval Straka. Takřka volejbalovým zákrokem ale zakročil gólman Valenta a udržel čisté konto. Od této chvíle převzali iniciativu hosté a v deváté minutě poprvé zahrozili. Po Malého centru hlavičkoval Hutta a míč vytěsnil gólman na rohový kop. Po jeho zahrání a následném zakončení Luk. Čížka se hosté ujali vedení – 0:1. Od této chvíle vedoucí tým soutěže jen počítal neproměněné šance. V 11. minutě po přihrávce Rulfa hlavičkoval Bečvář nad branku. Vzápětí Bečvář uvolnil Malého, ale ten trefil jen gólmana. Hudec našel Bečváře, kterému byla branka hodně nízká. Minuta 21. byla gólová. Hudec po uvolnění Rulfem s přehledem zvýšil na 2:0. Domácí se dostali ke slovu ve 36. minutě, ovšem Schejbalovo zakončení zachránil na brankové čáře Kaše. V závěru poločasu trefil Rulf jen gólmana. Hosté zaspali začátek druhého poločasu a ve 48. minutě střílel k tyči Hettler – 1:2. Po dvou minutách přišel kontr, když Malého prudký míč si zadáci Baníku srazili do vlastní branky – 1:3. Pak domácí zahrozili Steinbachem a Schejbalem, ale to bylo z jejich strany v tomto utkání vše. V dalších minutách Rulf přestřelil z pětky, Malý mířil vedle, Hudec přehodil gólmana i branku. V 81. minutě Machač vystřelil a odražený míč usměrnil do sítě Rulf – 1:4. O dvě minuty později upravil na konečných 1:5 Malý. Další šance Rulfa, Malého a Lad. Čížka totiž už změnu ve skóre nepřinesly.

Chada: Zůstáváme na zemi

Mužstvu FK Tachov vyšel vstup do jarní části Přeboru Plzeňského kraje na výbornou. Spokojeností zářil i trenér Tachovanů Miroslav Chada. „Bylo to dobrý,“ začal hodnocení s úsměvem na rtech tachovský lodivod. „Kromě dvaceti minut druhého poločasu se hrálo v naší režii. Kluci odehráli výborné utkání, když se nezalekli bouřlivého prostředí a plnili si každý své povinnosti,“ nešetřil chválou Chada, který viděl příčiny výpadku ve druhém poločasu v malé koncentrovanosti. „Snad pod dojmem náskoku hráči nezačali jak měli.“ Přes vysoké skóre upozornil kouč na neproměněné šance. „Samozřejmě nejde proměnit všechno. Věřím, že se s častějším pobytem na hřišti budeme i v tomto zlepšovat. Jinak zůstáváme na zemi. Do konce soutěže zbývá ještě hodně kol,“ brzdí případnou euforii Chada a dodává: „Chtěl bych ještě poděkovat našim fanouškům, byli výborní.“