11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Horažďovice si odvezly ze Střelnice bod.

Posílené Horaždo­vice přivítali v sobotu odpo­ledne při krásném slunečném počasí na Střelnici fotbalisté domažlické Jiskry v prvním jarním kole divize. I když měli domácí po celý zápas utkání optickou převahu, tak se oba soupeři rozešli smírně 1:1. Hosté se ujali vedení gólem kapitána Horvátha v první pů­li, domácí po změně stran vy­rovnali Martinem Šotem z po­kutového kopu. Domažlice-Horažďovice  1:1 (0:1)Před zápasem řešili domácí trenéři s vedoucím mužstva, zda nastoupí po zranění Tesař či jej nahradí Mach. Bohužel, poraněné vazy kotníku kapi­tána týmu do utkání nepustily, stejně jako Černého se zlome­nou rukou.Fotbalisté Jiskry vstoupili do utkání aktivně a po jejich první akci hosté stěží odvrace­li nepříjemný Bahledův centr. Na druhé straně o pět minut později utekl po pravé straně Horváth a nastřelil boční sít Mlezivovy branky. Následně mířil horažďovický Beránek nad. V následujících minutách se hra odehrávala spíše ve středu hřiště a oba týmy se snažily ohrozit gólmany po rychlých brejcích. V 35. minu­tě Martin Šot ideálně našel na­bíhajícího Bahledu, kterému však v rozhodujícím okamži­ku utekl míč. Na druhé straně se domácí pokusili o ofsajd-systém, který jim však nevyšel, a tak na osamoceného Mlezivu běžel Horváth. Do­mažlický gólman však včas­ným vyběhnutím jeho velkou šanci zmařil. Horaždovický útočník se dočkal o chvilku později. Pět minut před pře­stávkou si Beránek pohrál s obranou Jiskry, nacentroval na již zmíněného Horvátha a ten překonal bezmocného do­mažlického brankáře-0:1.Druhou půli zahájili domácí velkou šancí, když Martin Šot běžel sám na brankáře Horaž­dovic, jenž mu pádem pod no­hy ‚gólovku‘ zmařil. Následo­valy dva trestné kopy Jiskry. Se Šámalovým si Makó pora­dil, se střelou Vacka měl však velké problémy, když míč stěží vyrazil nad branku. Domažlič­tí fotbalisté v těchto chvílích měli drtivý tlak, který grado­val v 57. minutě. V závaru v šestnáctce před brankou hostů byl faulován Paul a nařízený pokutový kop Martin Šot pro­měnil-1:1.Téměř pětistovka diváků na domažlické Střelnici byla poté svědky fotbalu nahoru dolů se šancemi na obou stranách. V 77. minutě se na levé straně uvolnil Bublík, hledal nabíha­jícího Mifka, jenž jeho centr přeběhl, míč se dostal k zcela volnému Manowetzovi, který těsně minul poloprázdnou branku. Na druhé straně hosté rozehráli rohový kop. Po Ša­málově snaze a jeho hlavičce nečekaně na vlastní branku odvracel Vacek hlavou opět na roh. Šest minut před koncem zápasu se uvolnil mezi dvěma hráči agilní Šot, nečekaně vy­střelil z dvaceti metrů a bran­kář Makó s velkými problémy vyrazil na roh. Do konce zápa­su se již skóre nezměnilo, a domácí tak i přes veškerou snahu získali jen bod.„Zodpovědně jsme hráli de­fenzívu, měli jsme i několik brejkových situací. Domácí mají kvalitní mužstvo, přišla i velká návštěva. Jsem rád, že jsme utkání zvládli. Tvrdím a za tím si stojím, že penalta, ze které domácí vyrovnali, nebyla,“ okomentoval utkání horažďovický kouč Karel Krejčí, který sledoval vzhledem k disciplinárnímu trestu zápas z tribuny.„Prohospodařili jsme první půli, kdy jsme podali mdlý výkon. Ač jsme se připravovali na dva nejnebezpečnější hráče Horažďovic, tak oba dva, jak Beránek, tak i Horváth byli u první gólu. Ten nás srazil. Ve druhé půli jsme si vytvořili velký tlak, měli jsme i mnoho standardních situací, z nichž jsme bohužel branku nevstře­lili. Naštěstí jsme vyrovnali z penalty. Dva body jsme pro­hospodařili v první půli," zhodnotil remízu domácí tre­nér Milan Dejmek s tím, že penalta byla jasná, jelikož ve vápně byl Paul jasně pod­kopnut.Své k remíze si řekl při do­mácím premiérovém startu v dresu Jiskry i útočník Tomáš Bahleda: „První poločas ne­byl z naší strany nic moc. Hráli jsme málo agresivně, nebyli jsme důrazní a dostali jsme tak gól. Ve druhé půli jsme se zlep­šili, začali běhat, bojovat a škoda jen, že to byla remíza. Jsem zklamaný, jak z remízy, tak i svého výkonu, čekal jsem víc."Sestava Jiskry: Mleziva - Strejc, Paul, Mach (87. Kotlan), Vacek - Mifek (83. Čech), Šá­mal, Bublík, Manowetz - Šot a Bahleda. Trenér: Mi­lan Dejmek.

Další mistrovský zápas se­hrají fotbalisté Domažlic v ne­děli 23.3.2008, kdy se představí od 15.00 ho­din na hřišti Králova Dvora. Příznivci domažlické kopané mohou odcestovat s hráči na utkání autobusem, jenž odjíždí z parkoviště domažlické střelnice v 11.45 hodin.