28 29 30 31

Plánský tým dokázal zdolat Spartak.

BĚLÁ - Mužstvo BKV Planá vyhrálo se Sp. Klenčí 3:1

František Hlas

V posledním vystoupení na zimním turnaji Interspedico Cup na umělé trávě v Bělé nad Radbuzou si plánští fotbalisté spravili chuť a zvítězili se Sp. Klenčí 3:1. V první půli se obě mužstva snažila o nátlakovou hru, ale vázla kombinace. Pokusy Klenčí se dařilo plánské obraně, která byla dirigovaná Slavíkem a V. Böhmem, zdárně odvracet. Ve 30. minutě Häuzler dlouhým centrovaným míčem našel úplně volného Rozhoně, který zakončoval hlavou. Míč směřoval na protilehlou tyč, ale těsně minul branku. O pět minut později trestný kop Slavíka také neskončil gólem. Plánští se dočkali ve 40. minutě, kdy akci Mikače a Makrlíka zakončoval M. Bernas – 1:0. Ve druhém poločase byli častěji u míče hráči Klenčí, kterým se podařilo po hodině hry vyrovnat z pokutového kopu. V následujících minutách podržel své mužstvo brankář Butala. V 85. minutě našel Havlíček centrem Slavíka, který zakončoval hlavou na 2:1. Minutu před koncem utkání našel Mikač rozběhnutého Makrlíka, který upravil na konečných 3:1. „Na hráčské schůzce jsme si narovnali vztahy. Trénujeme společně i s rezervním týmem. Chceme postupně zabudovat do mužstva i naše dorostence, kteří by měli hodně získat od těch zkušenějších. Věřím, že nás tento výsledek povzbudí,“ pravil kapitán Plané Vlastimil Böhm.

BKV Planá - Spartak Klenčí 3:1. Poločas: 1:0. Branky: Bernas, Slavík, Makrlík - Hromník. Diváci: 30. PLANÁ: Butala, T. Böhm, Rozhoň, Vl. Böhm, Häusler, Slavík, Havlíček, Mikač, M. Bernas, Makrlík, Mikota. Střídali: Peklo, Nguyen Huy a Dang Duc.