10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Rokycany vedly 4:1, pak v Žákavé polevily.

ROKYCANY - Fotbalisté Rokycan završili přípravné období před výkopem jarní části krajského přeboru. Porazili účastníka 1. A třídy a na výkonu FC (zejména  v závěru utkání) našli trenéři pár chybiček na kráse!

Redakce

Ilustrační foto
Autor: Zdeněk Novotný

Žákava–FC Rokycany 3:4 (0:1) – z kádru hostů dostali volno Vild, Jícha, Hereit, Jedlička a Rýdl. Jejich spoluhráčům chvíli trvalo, než si zvykli na klasický travnatý povrch. Hned ve třetí minutě se potili zadáci Rokycan (byl z toho roh) a vzápětí trenér Aubrecht raději vystřídal Javůrka. Na opačné straně hřiště utíkal v osmé minutě osamocený Tobrman na gólmana, jenže pálil přímo do něho.

Po nedovoleném zákroku na Hereita pálil Mraček příliš vysoko a chvíli na to se neprosadili Brož, Pytlík ani Mraček. Až po půlhodině hry byl tlak FC korunován vedoucí brankou. Mraček vyzval ke skórování Pytlíka! Před odchodem do kabin ohrozili žákavskou svatyni Mraček s Kozlerem, jenže stav 0:1 se nezměnil.

Po obrátce se radoval soupeř. V padesáté minutě využil Žák faktu, že asistent sudího nesignalizoval jasný ofsajd a překonal střídajícího Wohlmutha. Z protiútoku zasvištěla Kozlerova dělovka těsně vedle šibenice a o pár vteřin později si stejný hráč pokus zopakoval s podstatně lepším výsledkem.

Nasměroval trestný kop z dvaceti metrů neomylně do sítě! Náskok mohli pojistit Scheinher s Fialou, ovšem až v 72. minutě se naši vyslanci radovali zásluhou Kozlera potřetí. Když Tobrman v 80. minutě upravil průběžný poměr na 1:4, vypadalo to s protivníkem zle. Jižané se však nevzdali bez boje a Váňa dvěma přesnými zásahy v 82. a 86. minutě rozjásal žákavské příznivce. Těsně před závěrečným hvizdem sudího Křena zahodil další tutovku Fiala.

Podívejme se na sestavu Rokycan: Žížek (46. Wohlmuth), Červený, Schveinert, Čihák (46. Procházka), Javůrek (6. Světlík), Tobrman, Kozler, Pytlík, Mraček (46. Fiala), , Scheinherr, Brož.