Kalendář

<< březen 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Novinky

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALZměny v kádru Jiskry Domažlice komentují funkcionáři oddílu.

V uplynulých dnech došlo k pohybu v kád­rech mužstev Jiskry Domažli­ce. K první vážnější změně do­šlo na brankářském postu, kde talentovaného gólmana Ada­ma Brataniče získalo na půlroční hostování ligové mužstvo FK Teplice.„Vzhledem k problémům naší dlouholeté opory Petra Pejsara jsme povýšili Adama Brataniče jako druhého bran­káře za Martina Mlezivu. Tuto situaci nám zkomplikovaly li­gové Teplice, které nás kon­taktovaly s úmyslem hostování Adama v jejich dorosteneckém mužstvu. S nelehkým srdcem jsme Adama uvolnili, protože mu nebudeme bránit v jeho slibně se rozvíjející kariéře. Uvolnili jsme ho do 30. června tohoto roku, Teplice s námi rovněž budou jednat o opčním právu na jeho případný pře­stup a uvidíme jak tato jednání dopadnou,"sdělil prezident Jiskry Domažlice Jaroslav Ti­cháček a zároveň dodává: "další přestupovou 'bombou' je hostování talentovaného útočníka Martina Schöterleho do ambiciózního mužstva Mi­lana Lucáka - Slavoje Koloveč. Chceme Martinovi umožnit, aby hrál v základní sestavě. Bohužel pro jeho zdravotní problémy s námi neabsolvoval část zimní přípravy. Disponu­jeme čtyřmi útočníky, víme o Martinových kvalitách, nicméně chceme, aby měl pra­videlný zápasový rytmus, pro­to jsme mu umožnili hostování v Kolovči, se kterou máme dobré vztahy. Chceme, aby hrál v kvalitním mužstvu, dá­val branky a v létě se nám vrá­til."

Dalším hráčem, který opus­til Jiskru Domažlice je Víťa Kohout. "Ani tento talentovaný středopolař bohužel v pod­zimní sezóně nehrál v základ­sestavě, neodehrál ani mnoho zápasů za naši rezervu. Myslíme si, že změna prostře­dí by Vítovi mohla pomoci v jeho dalším fotbalovém růstu. Odešel do velmi ambiciózního mužstva, které usiluje o po­stup do přeboru Plzeňského kraje. V tomto týmu by mohl uplatnit své nesporné fotbalo­vé kvality," konstatoval ještě prezident klubu Jiskry Do­mažlice Jaroslav Ticháček.

  Ohlas trenéra Dejmka po utkání FK Tachov s Jiskrou Domažlice.„Hráli jsme prvních dvacet minut, to se mně hra líbila, od té doby ztrácíme pohyb, agre­sivitu, kazíme přihrávky, poz­dě přistupujeme k hráčům a soupeř převzal iniciativu. Do druhého poločasu jsme vystří­dali šest hráčů a na hře to bylo znát. Změna ve hře nepřišla, soupeř otočil vývoj utkání, nakonec se nám podařilo vy­rovnat. Myslím si, že remiza je spravedlivá, i když nás soupeř ve druhém poločase místy přehrával," sdělil trenér Mi­lan Dejmek.