12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Bzové se generálka nevyvedla.

Příbram / Fotbalisté divizní Bzové o minulém víkendu sehráli roli sparringpartnera v duelu s druholigovou Marilou Příbram, které podlehli 1:2. O týden později měl být v obdobné roli jako minulý týden Bzová celek Spartaku Příbram, který hraje krajský přebor. Opak byl ale pravdou, Bzová svému soupeři podlehla o tři góly.

Jan Vildmon

Sp.Příbram-Bzová 5:2

Fotbal, přípravný zápas

Jako domeček z karet se bortily plány Bzové na úspěšný výsledek v nově rekonstruovaném areálu Spartaku Příbram na jeho umělé trávě. Nemoci a zranění čtyř hráčů (na listině zraněných jsou Kaufman a Větrovský, před zápasem onemocněli ještě Hruhý a Lancz) zapříčinili slabou účast na lavičce divizního celku a když se ještě v průběhu první půle ozvala zraněná třísla Štechovi, nebylo trenérům Bzové moc příjemně.

Po tradičním vzájemném oťukování vyslal první střelu na branku domácích hlavou Veinlich. V závěru první čtvrthodiny připravili narážečkou Štych a Dubský šanci pro Ehla, který ještě prostrkával míč kupředu, jeden z obránců domácích zahrál malou domů a k údivu všech sudí Škvára odpískal nepřímý kop, ten rozehráli hosté zadovkou, Bežó ale neprostřelil zeď hráčů před ním a byl z toho roh. Poté se osmělili i domácí, dostali se ke střele, která šla vedle branky hostů. Ve 30. min. odpískal hlavní sudí penaltu proti hostům, po čemž přítomní diváci kroutili hlavou, Smejkal jí proměnil – 1:0. Na druhé straně po faulu na Číhaře rozehrávali hosté centrovaný trestný kop, po němž se dostal ke střele Dubský ale Solnař byl na místě. V poslední minutě prvního poločasu se dopustili domácí minely, po níž postupoval Veinlich sám na brankáře, zezadu mu ještě nabíhali dva spoluhráči, jenže ty útočník neviděl a nastřelil pouze Solnařovy rukavice.

V úvodu druhé půle po dvou rychlých atacích Bzové udělal to samé i Spartak, jehož hráči přelstili obranu hostů a brankář Bzové vyběhl později ven, a všechny události vyústily faulem na domácího hráče a Spartak tak zahrával druhou penaltu, kterou Smejkal opět proměnil – 2:0. V 51. min. se vřítil do vápna domácích Číhař, sudí však jeho poražení nevyslyšel jako penaltové. V 52. min. odcentroval Lancz a na malém vápně se prosadil Ehl – 2:1. V 55. min. přišel rychlý protiútok domácích, po němž Dražan podstřelil Slováčka po jeho pravé ruce – 3:1. Na druhé straně Solnař pokryl točenou střelu Dubského a po chvíli s prosadil ve vápně hostů Ehl, jehož střela byla sražená na roh. Po rohu Nademljenského se Ehl zavěsil do výskoku, jeho hlavičku však jeden z domácích hráčů vykopl z brankové čáry. Další šanci měl Číhař, který se řítil sám z levé strany na Solnaře, ten jej však vychytal. V 71. min. opět Číhař dostal míč do vápna, jeho zasekávačku nezvládl domácí obránce, který jej podtrhl a Ehl nařízenou penaltu proměnil – 3:2. V tuto dobu hrála Bzová na tři útočníky a vytvořila si velký tlak a vše směřovala k tomu, že zápas otočí. Ale zadní vrátka hostům nefungovala a Spartak toho dokonale využil. V 80. min. přišla rychlá akce domácích, Kokštejn se ve vápně trefil z otočky – 4:2. O minuto později přišel další gól, když další přímočará akce skončila přesnou koncovkou Ježka – 5:2.

„Domácí Spartak nastoupil k zápasu tak, jak nastupují mužstva, která jsou v nižší soutěži než jeho soupeř – tedy s agresivním napadáním, velkým pohybem a bojovností. Nám bohužel nefungovala dobře souhra v středu pole, kazili jsme přihrávky a navíc jsme neproměnili šance, do kterých jsem se dostali. Po velmi dobré hře na Marile v minulém týdnu jsme spadli na zem a možná je to před mistráky dobře. Jestli mě něco v zápase rozlítilo? Už jsem na ledacos zvyklý, takže jsem při zápasech a zvláště při přípravě vcelku klidný. Mrzí mě výše prohry, když jsem stále věřil, že utkání otočíme i při nepříznivém vývoji. Pak jsem se opět přesvědčil, že sudí nemají stejný metr na posuzování zákroků v různých soutěžích a některé zákroky domácích hráčů měly být potrestány žlutou kartou a na hřišti by byl klid. Což se nestalo a jsem rád, že jsem zápas odehráli bez zranění a myslím si, že stejně tak jsou i rádi domácí, který přeji hodně úspěchů v soutěži. Úplně v závěru bych opět otevřel myšlenku, že takovéto přípravné zápas aby měli pískat mladí rozhodčí, kteří mají možnost naučit se pískat a ti starší by si měli spíše dát kafíčko a pak těm mladým poradit, jak některé situace řešit, protože při současném vývoji fotbalu, který spěje k rychlosti u něho budeme potřebovat sudí, kteří budou stačit nastolenému trendu,“ hodnotil zápas výkonný ředitel FK Hořovicko (do něhož FC Bzová již spadá) Jan Bežó st.

Branky: Smejkal 2 (obě z p.k.), Dražan, Kokštejn, Ježek - Ehl 2 (1x p.k.). Rozhodčí: Škvára. Bez žlutých karet (!). Diváků: 60. Poločas:1:0.

Bzová: Slováček – Bežó, Kovařík, Štech (36. Bezkočka), Štych – Petr, Dubský, Nademlejnský, Číhař – Ehl, Veinlich.