23 24 25 26 27 28 29
30 31

FK Tachov – Jiskra Domažlice 2:2 (0:1).

Příprava před jarní částí soutěže finišuje.

K poslednímu přípravnému zápasu zajela Jiskra do Tachova, kde na perfektní trávě náhradního hřiště sehrála s lídrem krajského přeboru dobrou partii. V první půli byli domažličtí lepším týmem, ale několik možností promarnili a do šaten šli s jednogólovým náskokem, po trefě Šota. Ve druhé části poslal trenér Dejmek na trávník všechny hráče z lavičky náhradníků a na hřišti kralovali domácí, kteří otočili skóre zápasu. Zaslouženou remízu Jiskře zajistil v závěru zápasu Bahleda.

Hned v po úvodním hvizdu se dostal do šance Bahleda, ale v dobré pozici Ptákovu branku přestřelil. V 7. minutě vybojoval Černý míč pro Šota, ten se uvolnil, ale střelu z šestnáctky mu domácí zadáci zblokovali. O dvě minuty později poslal Šot dopředu Bahledu, ten se dostal do šestnáctky, ale domácí zadáci stačili jeho střelu zblokovat. V desáté minutě mířil nepřesně Bublík a vzápětí po Strejcově centru zprava jeden z domácích zadáků míč podskočil a Bahleda volejem zleva z 8 metrů trefil jen boční síť domácí branky. O tři minuty později vytlačil domácí brankář Pták na roh Šámalův tr. kop, po jehož rozehrání museli domácí řešit závar před svou brankou odkopem. V 15. minutě se po špatné rozehrávce domácích dostal na půlce k míči Bahleda zatáhl jej po pravé straně, nesobecky našel na druhé straně nabíhajícího Šota, ten sám proti Ptákovi nezaváhal a z 15 metrů poslal Jiskru dovedení – 0:1. O chvíli později byl při výskoku na centr, na hranici malého vápna, rukama přistrčen hostující Manowetz, ale hrálo se dál. Domažlice v této fázi hry jasně dominovali pohybem a fotbalovostí a na domácí branku se valil jeden útok za druhým. V 19. minutě po Šámalově rohu hlavičkoval Tesař, míč se odrazil k Bahledovi, ale jeho volej z 20 metrů skončil vedle levé Ptákovy tyče. Ve 23. minutě poprvé zahrozili domácí, když Machač pronikl po pravé straně, našel nabíhajícího Rulfa, který v pádu zamířil těsně vedle levé Mlezivovy tyče. O tři minuty později domažličtí zblokovali Rulfův pokus o střelu. Domácí se na chvíli chopili iniciativy a chvíli nato, po neodpískaném faulu na Bahledu, postupoval domácí Bečvář po levé straně až do pokutového území, ale jeho střelu z úhlu Mleziva vykopl na roh. Po půlhodině hry Bahledovu střelu z 18 metrů Pták vyrazil, míč dostihl Černý, který jej dal Šotovi na šestnáctku, ale ten místo střely jen „vykopl krtka.“ Ve 33. minutě sraženou střelu domácího Malého zachytil Mleziva. O dvě minuty později bylo po tr. kopu Malého horko před Mlezivou, ale nakonec byl odpískán faul na domažlického brankáře. V závěru poločasu Malého tr. kop vykopl hostující Tesař a na druhé straně byly k vidění nepřesné pokusy Bahledy a Černého. Poslední akce první půle patřila domácímu Machačovi, který poslal dopředu Rulfa, ale jeho střela zprava, z úhlu, minula vzdálenější tyč Mlezivovy branky.

Úvod druhého poločasu patřil domácím, kteří v poli přehrávali vydatně změněnou domažlickou sestavu a nebezpečně ohrožovali Mlezivovu branku. Hned ve 48. minutě se dostal ke střele domácí Hudec, ale mířil vysoko. O tři minuty později po chybě Paula získal míč domácí Ladislav Čižek, křížně našel nabíhajícího Malého, ten pronik po pravé straně, ale jeho střelu z úhlu zlikvidoval Mleziva. V 53. minutě zatáhl zprava míč Bahleda, na centr si naběhl Mifek, jeho střelu z 15 metrů však stačili domácí srazit k Bahledovi, který následně, v dobré pozici, ze 14 metrů těsně přestřelil Ptákovu branku. Po hodině hry se pěkně uvolnil Malý na levé straně, ale jeho střelu z úhlu, z 15 metrů Mleziva vyrazil zpět, Malý se uvolnil podruhé, centrem našel nabíhajícího Rulfa, který zblízka překonal Mlezivu – 1:1. Jiskra byla v této fázi v hluboké defenzívě, domácí podnikali na Mlezivovu branku jeden útok za druhým a hned po rozehrání se mohlo skóre měnit zase, když Malý nejprve trefil tyč Mlezivovy branky a po hlavičce domácího útočníka skončil míč v Mlezivově síti, ale pro ofsajd gól neplatil. V 64. minutě se ke střele z 25 metrů dostal domácí Hutta, ale míč byl tečován na roh. O minutu později našel, na druhé straně Čech nabíhajícího Kubicu, jehož střela z 15 metrů byla tečována na roh. V 67. minutě pronikl domácí Hudec po levé straně, jeho tvrdou střelu z úhlu však Mleziva vyrazil. O minutu později prošel míč po rohovém kopu domácích mezi klubkem těl, aniž jej před Mlezivou někdo zasáhl, až k Hudcovi, jehož pohotovou střelu zleva Mleziva opět výtečně vyrazil na roh. Dvacet minut před koncem utekl po pravé straně domácí Ladislav Čížek, našel zcela volného Rulfa, který hlavou pohodlně z 8 metrů poslal Tachov do vedení – 2:1. Hned po rozehrání utekl po pravé straně domažlický Čech, centrem našel Bahledu, který posunul hlavou na Kubicu, jehož hlavička z 8 metrů skončila jen těsně nad břevnem domácí branky. V 74. minutě našel z tr. kopu Manowetz přesně Bahledu, který šel sám na domácího gólmana, zleva ze 14 metrů obstřeloval brankáře, minul však i jeho levou tyč a bylo po tutovce. V 81. minutě se dostal domácí Ladislav Čížek ke střele z šestnáctky, která skončila těsně nad levou šibenicí domažlické branky a vzápětí centr domácího Jana Viterny srazili hosté na roh. O tři minuty později vyrazil hostující gólman Mleziva střelu Malého ze 14 metrů a vzápětí na druhé straně zatáhl po levé straně míč Manowetz, centrem našel Bahledu, ten se uvolnil a střelou z 9 metrů srovnal na 2:2. V závěru se domácí snažili strhnout vedení na svou stranu, ale po akci Rulfa usměrnil jeho střílený centr u pravé Mlezivovy tyče zblízka Malý nad břevno a bylo po tutovce. Na druhé straně se po Bublíkově centru do míče z šestnáctky opřel Manowetz, ale o kousek minul pravou Ptákovu tyč. Vzápětí na Malého centr nedosáhl domažlický brankář Mleziva, ale Lukáš Čížek ve vyložené šanci hlavičkoval z malého vápna těsně nad břevno. Poté si s Malého tr. kopem poradil Mleziva a v nastavení Ladislav Čížek z 15 metrů zamířil nad domažlickou branku.

Sestava Jiskry v prvním poločasu:

Mleziva – Strejc, Paul, Tesař, Vacek – Černý, Bublík, Šámal, Manowetz – Šot, Bahleda.

Sestava ve druhém poločasu:

Ve druhém poločasu odstoupili: Šot, Šámal, Vacek, Strejc, Černý a nahradili je: Kubica, Čech, Šmirkl, Mach, Mifek. V 72. minutě ještě střídal Bublíka Forst.

Trenér: Milan Dejmek.

Sestava Tachova: Pták – Lukáš Čížek, Rulf, Hudec, Šácha, Hutta, Ladislav Čížek, Jan Viterna, Machač, Bečvář, Malý. Střídali: Roháč, Luboš Viterna, Chada.