11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

TJ Sušice - J. Domažlice 2:3 (2:2)

Jiskra ve druhé jarním kole zajížděla na hřiště předposledního celku – TJ Sušice. Po nevýrazném prvním poločase, kdy nebylo patrné postavení obou mužstev v tabulce, který však přines čtyři góly se hra domácích oživila v úvodu druhého dějství, ale domácí obrana pracovala spolehlivě a do šancí hosty dlouho nepouštěla. Rozhodnutí přinesla hlavička nejmenšího hráče na hřišti, který po střídání pobyl na trávníku pouhou minutu – Martina Kubici.

Hned v úvodu zápasu se dostal do šance domácí Cihlář, který postupoval po levé straně sám proti Mlezivovi. Domažlický gólman mu však vyběhnutím a pádem do střely dobrou šanci zmařil. O minutu později rozehrál domácí Prchlík tr. kop na hlavu Kodýdka, ale ten volejem z 8 metrů Mlezivovu branku přestřelil. Hosté se dostali pouze průniku Černého, ale jeho centr domácí odvrátili. Ve 13. minutě stačili hosté střelu Cihláře z otočky zblokovat a na druhé straně domácí odvrátili Schötterlův centr zleva. Po čtvrthodině hry rozehrál hostující Šámal rohový kop, našel na hranici malého vápna Strejce, který volejem poslal Domažlice do vedení – 0:1. Ve 23. minutě podcenil lobovaný míč v souboji Kočím Tesař, který se navíc srazil s Mlezivou a všichni tři upadli. Nejrychleji vstal a zorientoval se domácí Kočí a do prázdné branky dopravil z 12 metrů míč „bodlem“ – 1:0. Hrál se vyrovnaný fotbal a domácí zahrozili ve 25. minutě, kdy po rohovém kopu Prchlíka se ke střele dostal Kodýdek, ale domažlická obrana jeho pokus srazila. O tři minuty později rozehrál domácí Hrach tr. kop ze střední vzdálenosti, míč trefil hlavou Hlaváč a poslal domácí do vedení – 2:1. Na trávníku se přiostřilo padlo i několik žlutých karet a Domažlice začaly získávat herně navrch. Machův tr. kop zprava vyrazil domácí brankář Kindelman na roh, který ve 31. minutě rozehrál zprava Šámal a Michal Tesař se prosadil svojí pověstnou hlavičkou – 2:2. Tlak hostů v závěru poločasu narůstal, ale pokusy Tesaře, či Černého již k úspěchu nevedly. Šanci měli i domácí, ale před nabíhajícím Hrachem stačil míč zachytit Mleziva.

V úvodu druhé půle se dlouho hrálo mezi šestnáctkami a první pokus zaznamenal v 54. minutě Šot, který hlavou nasměrovat Šámalův tr. kop mimo domácí branku. Na druhé straně mířil velmi nepřesně Hlaváč. Půl hodiny před koncem se po Šámalově rohu dostal míč k Mifkovi, ale jeho volej z 18 metrů domácí zadáci zblokovali. Vzápětí na druhé straně pronikl zleva Janeček, jeho centr prolétl pokutovým územím domácích, aniž jej někdo zasáhl, dostal se na druhou strany ke Strejcovi, ale jeho volej byl velmi nepřesný. Domácí ještě odvrátili Černého centr a sami se dostali k zakončení, ale Prchlík volejem z 18 metrů Mlezivovu branku přestřelil. Vzápětí domácí Hrach pronikl po pravé straně, ale zakončil střelou z úhlu vedle bližší tyče domažlické branky. Nad branku zamířil na druhé straně i Mifek z otočky. V 74. minutě utekl z pozice záložníka hostující Kotlan, ale jeho centr zprava odvrátili před Šotem domácíc zadáci na roh. V 77. minutě vystřídal Kubica Mifka, hned potom si naskočil na tr. kop Šámala a z malého vápna poslal hlavou Domažlice do vedení – 2:3. Hosté se zlobili pět minut před koncem, kdy se po souboji s domácím Markem ocitl na zemi v pokutovém úzmí pronikající Šot, ale píšťalka sudího se neozvala. Poté se ještě dostal před branku domácích Kotlan, ale tísněn obráncem přehodil s brankářem i branku. V závěru zahrozili domácí, ale průnik Kočího srazili zadáci a míč vyboxoval Mleziva, který si poté ještě poradil s hlavičkou Cihláře.

Sestava Domažlic: Mleziva – Strejc, Tesař, Janeček (87. Kohout), Rejthar, Černý (71. Kotlan), Šámal, Šot, Mifek (77. Kubica), Schötterl, Mach.

Trenér: Miroslav Moravec, asistent: Petr Kuželka.