15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Baník Stříbro – J. Domažlice 0:5 (0:0).

V poslední kole základní skupiny předvedla Jiskra v první půli zápasu nevýrazný výkon, bez mezihry a fotbalové myšlenky a jen díky nedostatku klidu v zakončení stříbrských hráčů neinkasovala.

Ve druhém dějství však již svého soupeře, který po úvodní brance „odešel,“ v poli přehrávala a nebýt velkého množství nepřesností a zbrklosti v koncovce, mohl být konečný výsledek i dvojciferný.

Do první šance se ve 3. minutě dostal po Heisově centru domácí Dyk, ale sám proti Brataničovi, přehodil s vybíhajícím gólmanem i jeho branku. O pět minut později se Vackův tr. kop odrazil od zdi k Šotovi, ale ten míč nezpracoval a domácí se ubránili. Vzápětí musel na druhé straně skluzem odvracet Tesař míč před rozběhnutým Hřebíkem na roh. V 11. minutě se po Mifkově přihrávce ocitl sám před stříbrským brankářem Kostelníčkem Bublík, ale ze 14 metrů zamířil těsně vedle pravé tyče. O tři minuty později skončila nedůrazná Mifkova střela z 18 metrů vedle levé stříbrské tyče. Jiskra postupně získávala optickou převahu, ale neskutečné množství zkažených přihrávek hráčům nedovolilo dostat soupeře pod tlak nebo jej přehrát fotbalovou chytrostí. Naopak po čtvrthodině mohlo být zle na druhé straně, když zakombinoval Heis s Hřebíkem a druhý jmenovaný zleva ze 14 metrů trefil vnější stranu bližší tyče domažlické branky. Hned po rozehrávce se dostal do další dobré šance domácí Jareš, ale z hranice šestnáctky zamířil kousek vedle levé Brataničovy šibenice. Ve 20. minutě tečoval Bednář Jarešův centr směrem do branky, ale domažličtí jej stačili před brankovou čárou odvrátit. Po půlhodině hry po Manowetzově souboji čekali všichni odpískání faulu, ale to se nestalo, k míči se dostal Bahleda, jehož střelu zprava z šestnáctky však Kostelníček vykopl. O chvilku později pronikl po pravé straně Bahleda, zpětnou přihrávkou našel Šota, ale jeho ukvapený volej z 15 metrů mířil vysoko nad stříbrskou branku. Ve 34. minutě přiklepl Bahleda Šotovi, jeho střelu z šestnáctky, mířící do levé šibenice, však Kostelníček výtečně vytlačil na roh. O pět minut později pronikl po levé straně Bublík, ale jeho střelu z 15 metrů brankář Kostelníček vyrazil. Ve 41. minutě další Bahledův centr zleva poslal do malého vápna hlavou Mifek a tam byl odpískán faul na upadnuvšího brankáře. Ihned po rozehrání našel Manowetz nabíhajícího Bahledu, který postupoval sám proti brankáři, ale zleva, ze 14 metrů těsně minul vzdálenější tyč. Minutu před obrátkou po Bahledově centru z pravé strany, trefil Bublík z 10 metrů tyč Kostelníčkovy.

V 55. minutě pronikl Bahleda po levé straně, ostrým centrem našel nabíhajícího Mifka, který ze 3 metrů trefil tělo brankáře Kostelníčka, míč se však i přes jeho další snahu dostal až do sítě – 0:1. O tři minuty později poslal Šot dopředu Manowetze, ten se uvolnil, ale z výborné pozice zamířil jen vedle vzdálenější tyče stříbrské branky. Po inkasovaném gólu jakoby domácí rezignovali a přenechali prostor domažlickým, kteří ovládli hru. Na stříbrskou branku se valil jeden nebezpečný útok za druhým a mít více klidu v zakončení, dočkali by se domácí pořádného debaklu. Po hodině hry Šota, Bublíka a Mifka nahradili Forst, Kubica a Čech a aktivita Jiskry pokračovala. Střídajícího Forsta ihned poslal centrem zprava do šance Manowetz, ale domažlický útočník udělal kličku brankáři, který však jeho střelu z úhlu stačil vykrýt. O pouhou minutu později Manowetz poslal dopředu Kubicu, ten šel sám proti Kostelníčkovi, ale z 8 metrů trefil jen jeho tělo a bylo po šanci. V 62. minutě našel Manowetz zpětnou přihrávkou nabíhajícího Bahledu, jehož bomba volejem z 18 metrů skončila těsně u levé tyče Kostelníčkovy branky – 0:2. V 69. minutě Manowetz od středového kruhu našel nabíhajícího Bahledu, který se dostal za obránce a sám proti brankáři zamířil z 15 metrů k pravé stříbrské tyči – 0:3. Čtvrthodinu před koncem se do střely opřel Bahleda, míč stačil tečovat Kubica a brankář Kostelníček jej vytlačil na roh, po jehož rozehrání se ke střele volejem dostal Tesař, ale domácí gólman reflexivně míč vykopl. V 76. minutě dostal míč do běhu Forst, šel sám proti Kostelníčkovi, který šel netakticky brzy na zem, ale domácí útočník nedokázal přehodit ani ležícího gólmana, poslal míč do jeho těla a bylo po tutovce. Totéž zopakoval o minutu později po Bahledově přihrávce Vacek, který šel sám proti Kostelníčkovi, ale z 8 metrů trefil jen jeho tělo. Poté se v dobré střelecké pozici po Forstově přihrávce ocitl Kubica, ale levačkou zamířil z 15 metrů daleko vedle vzdálenější tyče. Pět minut před koncem pronikl po pravé straně Čech, našel centrem Bahledu, který se uvolnil a střelou ze 14 metrů zvýšil na 0:4. V 90. minutě našel Šámal Bahledu, ten odcentroval na nabíhajícího Manowetze, který zblízka volejem uzavřel účet – 0:5.

Sestava Jiskry: Bratanič – Strejc, Mach (46. Paul), Tesař, Vacek – Mifek (60. Čech), Manowetz, Šámal, Bublík (60. Kubica) – Šot (60. Forst), Bahleda.

Za nepřítomného trenéra Dejmka mužstvo vedl asistent Petr Kuželka.