3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Čtyři vstřelené góly v přípravě fotbalistů Strakonic udělaly trenérovi radost, Katovice inkasovaly jednou.

Strakonice/ SK Strakonice - Přešťovice 4:1 (0:0), SK Strakonice – Katovice 1:0 (1:0).

Miloš Vrátný

Ilustrační foto
Autor: DENÍK/Karel Pech

V loňském roce dokázali fotbalisté Přeštovic dvakrát Strakonické porazit.

V domácím dresu nastoupil opět Kostka, který byl hlavním strůjcem vítězství. Branky padaly až ve druhém poločase. Začátek byl jasně v režii domácích, hosty držel brankář Mára. První šanci  zlikvidoval v 15. minutě kdy z malého vápna zneškodnil šanci Hadraby. Ve 23. vyrazil zázračně střelu P. Káníka. O dvě minuty později zneškodnil tvrdou střelu Svobody pod břevno. Ve 40. min. nastřelil Hovorka tyč.

Góly

Po změně stran domácí zvýšili tlak, ve 48. minutě  ještě Mára zlikvidoval střelu P. Káníka a následně Kostka přestřelil. První gól padl v 58. minutě, u lajny Hadraba vybojoval míč, nahrál Kostkovi, který perfektně uvolnil P. Káníka, ten poprvé rozvlnil síť za Márou.

Potom se zranili M. Káník a za chvilku Hovorka. V 63. minutě z pravé strany unikl Hanáček, střelu k tyči Mára vyrazil. V 75. si udělal domácí brankář Charvát výlet mimo velké vápno, míč ztratil, ovšem útočník Chvosta asi z dvaceti metrů přestřelil branku.

Druhý gól padl v 76. minutě, Kostka ideálně přihrál  P. Káníkovi, který našel Hanáčka a ten vstřelil branku. O dvě minuty později výborně hrající Kostka nahrál Svobodovi, který přehodil Máru. V 80. minutě padl jediný gól do sítě Charváta, jeho autorem byl Chvosta (na podzim hrál v dresu Strakonic).

Poslední branka padla v 84. minutě, kdy Hadraba unikl po levém křídle a nahrál Zelenkovi, který dotlačil míč do sítě a upravil stav na konečných 4:1.

Jedna branka

Vzhledem k tomu, že katovičtí fotbalisté měli sehrát turnajové utkání Dudák Cupu proti Chanovicím, kteří utkání v pátek odřekli (nemoc – náhradní termín je v pátek v 17.30), proto požádali divizní fotbalisty SK Strakonice 1908, zdali by nesehráli  přátelský zápas a ti ho potvrdili.

Začátek zápasu byl nešťastný pro Koubka, který v první minutě po střetu s Kunclem musel odstoupit pro zranění v obličeji. Místo něho nastoupil bývalý hráč Katovic Hadraba. Hosté překvapili aktivní hrou a dobrým    pohybem a ve 33. min. Krejčík unikl po levém křídle, dostal se sám před brankáře, který jeho střelu vyrazil na roh. O minutu později trefil domácí Hovorka tyč. Ve 35. min. vystřelil Hadraba a z brankové čáry vykopával obránce Kuncl.

První gól padl ve 39. min., kdy v hromadě hráčů se nejlépe orientoval Hadraba (ještě na podzim střílel branky v katovickém dresu ) a prostřelil obránce i brankáře Matějovského. Jak se nakonec ukázalo, tak to byl jediný gól utkání.  Ve druhém poločase ve 49. min. z pravé strany tvrdě vystřelil P. Káník a jeho střelu  tečoval obránce Biněda do tyče. V 75. min. vystřelil  Janus, míč tečoval Hajdušek, střela skončila na tyčce a v náručí Charváta.

Poslední velkou šanci měl v 81. min. Svoboda, jeho hlavičku do šibenice zneškodnil Sládek. Utkání pro obě mužstva byla velmi  dobrou přípravou.

Další přípravný zápas sehrají Strakonice ve středu v 17.30, kdy hostí na umělce divizní fotbalisty Klatov.

Zápasová fakta

SK Strakonice – Přešťovice 4:1 (0:0), branky: 58. P. Káník, 76. Hanáček, 78. Svoboda, 84. Zelenka - 80. Chvosta, rozhodčí: Habich, 80 diváků.

SK Strakonice: Charvát - Hajdušek, M. Káník, Cibulka, Křivanec - Hadraba, Svoboda, Kostka, Hanáček - Hovorka, P. Káník (Zelenka, Mirvald), trenér: Voříšek.

Přešťovice: B. Mára - J. Mára, Brom, K. Levora, Duba - Schánělec, M. Šrámek, Kálal, Maršala - Chvosta, Horejš (Křišťan, V. Šrámek,  Sokol, Kostka, Rybák), trenéři: Hrnčíř, Sládek.

SK Strakonice – Katovice 1:0 (1:0), branka zápasu: 39. Hadraba, rozhodčí: Dunovský 60 diváků.

SK Strakonice: Charvát - Hajdušek, Cibulka, M. Káník, Křivanec - Beneš, Svoboda, P. Káník, Maroušek - Koubek, Hovorka,  Hadraba, Mirvald, Hanáček, Zelenka ). Trenér týmu: Jaroslav Voříšek.

Katovice: Matějovský (45. Sládek ) - Kroupa, Kuncl, Krejsa, Šefčík - Janus, Malý, Biněda, Krejčík - Strnad, Houska
 Peleška, Beneš, Koblic, Blatský, Vincík ). Trenér: Blažek.