26 27 28 29 30

Tým Plané vydoloval tři body.

BĚLÁ NAD RADBUZOU - Planá překvapila, otočila dvoubrankové manko

František Hlas

Až ve třetím kole zimního turnaje ´Interspedico Cup´ v Bělé se plánští fotbalisté dočkali prvního vítězství. S domácím Startem zvítězili 5:2, když už v poločasu prohrávali 0:2. Do Bělé ´dorazilo´ k utkání devět statečných. Co se týče hráčského kádru, plánská mizérie pokračuje. Devět hráčů se postavilo proti domácí Bělé a v poločasu prohrávala Planá 0:2. Už v šesté minutě inkasovala poprvé, ve 20. minutě přidal Start druhou branku. Po změně stran došlo k nevídanému obratu. V 51. minutě snížil Havlíček na 1:2 a o sedm minut později bylo vyrovnáno. Autorem branky byl Häusler – 2:2. To už se Bělští znovu probudili, ale zkušení zadáci Plané jim toho moc nedovolili. Naopak, v době snahy domácích strhnout vedení na svoji stranu se do jejich obrany třikrát ´podívali´ hosté a senzace byla na světě. V 76. a 81. minutě se trefil Makrlík. Poslední hřebíček do rakve ´zatloukl´ Bělé Malich, jenž v 88. minutě upravil no konečných 5:2 pro plánské barvy. „Musím pochválit kluky za bojovnost,“ řekl Deníku předseda klubu BKV Planá Ladislav Červeňák, který tentokrát zastupoval nemocného kouče Štefana Kapolku. „Kluci neměli za stavu 0:2 co ztratit a podařil se jim obrat,“ měl radost Červeňák.

PLANÁ: Melounek – V. Böhm, Häusler, Truk San, Da Hun, Havlíček, Makrlík, T. Böhm, Malich.