17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Bzová předvedla proti Vyšehradu dobrý výkon.

raha/ Divizní fotbalisté Bzové sehráli v sobotu přípravné utkání  třetiligovým Vyšehradem. Především v prvním poločase podala Bzová velmi dobrý výkon, vzhledem ale k tomu, že neproměnila šance, podlehla soupeři 1:2.

Jan Vildmon

Bzová – Vyšehrad 1:2

Fotbal, příprava

Vyšehrad začal náporem, ze kterého ale nic nevytěžil, naopak od 10. minuty byla aktivnější Bzová. Střely Beža a Nademlejnského sice branku ještě netrefily, ale v 15. minutě se Bzová dostala do první vyložené šance. Jenže Ehl po rohu hlavičkoval jen do brankáře. Podobná situace byla k vidění ve 26. minutě. Dubský zachytil rozehrávku soupeře a následně odcentroval. Jenže osamocený Ehl hlavičkoval z hranice malého vápna nad branku. O dvě minuty později Dubský vysunul Beža, který postupoval sám na branku, na gólmana Vyšehradu ale nevyzrál. V závěru první půle si pak Vyšehrad vypracoval územní převahu, k ohrožení branky jej ale dobře hrající obrana Bzové nepustila.

Po změně stran již se hrálo podle vyšehradských not. Hráči Bzové přestali aktivně přistupovat k protihráčům, a ti nabídnutý prostor rádi využili. První vyloženou šanci sice ještě Vyšehrad neproměnil, v 62. minutě ale po trestném kopu poslal Ježdík z hranice malého vápna hosty do vedení – 0:1. Aby toho nebylo málo tak o pět minut později již Vyšehrad vedl 2:0. Tentokrát se hosté dostali při rychlém protiútoku do přečíslení a Bošanský nedal Šilhavému šanci – 0:2. V závěru zápasu Bzová zmobilizovala své síly a nakonec se dočkala alespoň snížení. Dubský rozehrál trestný kop z hranice šestnáctky lyšácky na volného Beža, který se trefil přesně k tyči – 1:2. V nastavení pak ještě mohl Vyšehrad zvýšit své vedení, na skóre se ale již nic nezměnilo