Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALVe Bzové odklepnuto.

Bzová /  Sobotní odpoledne nepřineslo očekávané napětí při valné hromadě FC Bzová, na které členové tohoto klubu rozhodli o tom, že převedou práva a povinnosti klubu na nově vzniklý subjekt FK Hořovicko. Nyní je na řadě valná hromada SK Hořovice, která je na programu ve středu.

Autor:
Redakce

 

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Autor: DENÍK/Jan Vildmon

Kromě členů přišli i hosté a všichni mohli na začátku vyslechnout přivítání místopředsedy FC Bzová Pavla Sojky. Ten zdůraznil, jak je hromada důležitá a dal hlasovat o programu. V něm nejprve zhodnotil uplynulé období předseda Vojtěch Vaněk, který svojí řeč přednesl vsedě: „Omlouvám se všem, že budu sedět, ale jsem po operaci kolena.“ Jeho řeč byla jasná a srozumitelná. „Dohromady se dávají i jiné celky. My jsme asi překonali sami sebe, když jsme dostali do Bzové divizi,“ zdůraznil Vaněk. Kromě obvyklého zhodnocení sezóny poděkoval i sponzorům, kteří pomáhali jak finančně, tak technicky k zajištění chodu klubu. „Už na podzim jsme zajišťovali společně s Hořovicemi zápasy dalších celků. Zvládli jsme to vcelku dobře,“ připomenul bzovský předseda. Ten nezapomněl ani na docházku členů výboru, které za jejich aktivitu pochválil. Poté došlo na zprávu o hospodaření, kterou přednesl Martin Ryska. Pak se dostal ke slovu generální manažer FC Bzová Václav Míšek. Ten ve své řeči vysvětlil kroky, které vedou ke sloučení s Hořovicemi. „Od příštího ročníku je potřeba mít při účasti v divizi čtyři mládežnická mužstva v soutěžích, přičemž ze dvou se dá vyplatit. Uvažovali jsme také o tom, že se spojíme s nějakým menším klubem v okolí, který má mládež, ale rozhodli jsme se, že by to nefungovalo. Proto jsme přistoupili k jednání s Hořovicemi a v červnu jsme se na úrovni výborů dohodli. Už podzim nastínil, jak to bude fungovat a po splynutí obou klubu to určitě začne klapat ještě lépe,“ uvedl Míšek, který ještě podrobněji popsal techniku sloučení obou klubů.

Poté přišla ke slovu diskuze. V té zazněl dotaz, jak to bude, když se spadne z divize. „Z divize nespadneme,“ je si jistý  Václav Míšek. „Když už by se to náhodou stalo, tak budeme hrát krajský přebor a za rok se vrátíme zpět. Všechno ale bude fungovat tak, jako bychom hráli divizi,“ dodal sekretář Miroslav Ryska. V diskuzi popřála hodně úspěchů také starostka Bzové Iva Fleischmannová, dále vystoupil předseda OVV ČSTV Ladislav Chramosta: „Věřím, že to tady půjde lépe než v Berouně,“ uvedl mimo jiné. „Poznal jsem hodně pracovitých lidiček, bez kterých se fotbal nedá dělat,“ řekl v diskuzi předseda SK Hořovice Jan Bežó na adresu bzovského členstva.

Další fáze přišla ihned po diskuzi, a nebylo jí nic jiného, než přečtení návrhu usnesení, ve kterém zaznělo i to, co se očekávalo, sloučení s SK Hořovice a převedení všech práv a povinností FC Bzová na nový subjekt FK Hořovicko. Návrh usnesení byl jednomyslně přijat. Takže FK Hořovicko je z poloviny na světě, nyní jsou na řadě Hořovice. „Věřím, že to i v Hořovicích dopadne dobře, všechny vás na jednání tamní valné hromady srdečně zvu. Pak už nás čeká další práce okolo fotbalu,“ uzavřel jednání Pavel Sojka.

Jan Bežó