30 31

Tachov vyhrál zimní turnaj.

SOKOLOV - Finále skončilo výhrou Tachova 2:0

František Hlas

Zimní turnaj B. Sokolov na umělé trávě skončil pro našeho zástupce jeho vítězstvím. FK Tachov potvrdil roli favorita celého turnaje a ani ve finále nenašel přemožitele. Popravdě řečeno, vzhledem k jeho obsazení, odborníci ani jiného vítěze nečekali.

Samotné utkání začali aktivněji Tachované a už v osmé minutě se otřásla konstrukce branky dorosteneckého týmu. Střela Machače skončila na břevně. Ve 13. minutě už se hosté radovali, když se z trestného kopu trefil Hudec – 0:1. Tachov měl hru ve své moci a domácí často bránili v deseti lidech. Ve 32. minutě nastřelil Rulf břevno. Sokolovští mladící měli jednu příležitost, ale jejich sólo ´vychytal´ Valenta. Po změně stran se po hodině hry prosadil po přihrávce Habarta štírek Rulf a bylo rozhodnuto – 0:2. Domácí už neměli síly na zvrat a Tachované se nikam ´nehrnuli´. Vzruch přinesla jen 79. minuta, kdy Rulf trefil tyč a to bylo z finále všechno. „První poločas byl z naší strany herně lepší. Pokud bychom proměnili šance, tak mohl být rozdíl vyšší. Mrzí mě, že kluci nehráli s nasazením až do konce,“ řekl Deníku trenér Tachovanů Miroslav Chada.

TACHOV: Valenta – J. Viterna, Kaše, Luk. Čížek, Šácha, Hudec, Lad. Čížek, Hutta, Machač, Malý, Rulf. Střídali Habart, Bobčík a Roháč.