Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALVšichni na Složišti vidí, že nás trápí útok.

Jankov - Manažer Jaroslav Hrubý se po odhodu z Hluboké rychle zabydlel v divizním klubu v Jankově. A protože tým nerezignoval, na jaře chce zabojovat o záchranu, ani manažer nelení. V relacích, které dovoluje klubová pokladna, shání posily. 

Autor:
Michael Kalinics

Jaroslav Hrubý (vpravo) v zimě opustil po třech letech oddíl v Hluboké nad Vltavou a namířil si to do Jankova. Na snímku v dobré náladě rozmlouvá s Jakubem Janouškem.
Jaroslav Hrubý (vpravo) v zimě opustil po třech letech oddíl v Hluboké nad Vltavou a namířil si to do Jankova. Na snímku v dobré náladě rozmlouvá s Jakubem Janouškem.
Autor: Deník/ Michael Kalinics

Už jste se v Jankově aklimatizoval?
Dá se říct, že se tam cítím už jako doma. Kabinu jsem znal, ještě než jsem přišel, realizační tým také,  jen jsem se potřeboval sžít s prostředím. Dnes už znám všechny  – a líbí se mi tam.

Nakonec v Jankově působí hráči, kteří, stejně jako vy, dřív působili na Hluboké . . .
S Petrem Stejskalem jsem se minul. Když jsem přišel na Hlubokou, prodával jsem ho do Jankova. Kollár byl také dřív na Hluboké, chodil s námi hrát hokej. A teď věřím, že dotáhneme do konce příchod Ládi Bernáta, kterého znám také z Hluboké, kde jsme, je to asi dva roky nazpátek, spolupracovali, a tak se dobře známe.

Když je řeč o Bernátovi, existuje nějaká předběžná dohoda s Kaplicí ohledně jeho hostování?
Zatím máme souhlas s tím, aby u nás absolvoval přípravu, a já věřím, že se dohodneme. Jak říkám, jsme lidi a měli bychom se dohodnout. A hlavně  si myslím, že Kaplice bude mít trochu přetlak v mužstvu, protože tam přišla spousta kvalitních lidí.

Říkal jste: Jsme lidi, dohodneme se. S Roudným vám to ale nevychází, že?
S Roudným se mi to opravdu nedaří a těžko to mohu nějak komentovat. Zastávám názor, že když chce kluk hrát  jinde, tak mu to umožníme, pokud to umožňují i podmínky. Roudné se rozhodlo, jak se rozhodlo a jednání o příchodu Davida Nováka směřují k nedohodě. Dá se říct, že to bereme jako uzavřenou věc. Je nám líto, ale to je život . . .

Před rokem jste Nováka marně lanařil na Hlubokou, teď do Jankova, s Roudným jste znovu nenašel společnou řeč. Nepřerostlo vše do osobní roviny?
Abych řekl pravdu, v jednání o Novákovi jsem se až tolik neangažoval, protože tam v minulosti mohla vzniknout nějaká osobní averze. Jednání vedl prezident klubu, který nyní odjel na Kubu, a já řešil jen některé technické věci kolem. Nepovedlo se a já už bych se k tomu nerad víc vracel.

Po třech letech jste opustil Hlubokou a přestoupil na stejný post do Jankova. Proč vlastně ta změna?
Rozhodl jsme se odejít, protože toho na mne bylo moc. Ke konci jsem měl pocit, že práci v klubu děláme ve dvou třech lidech, a přestal jsem být přesvědčen o tom, že ji jde skloubit s mým podnikáním a představami, jak fungovat dál. Nerozhodl jsem se na poslední chvíli, už někdy koncem září jsem na Hluboké sdělil, že napevno skončím. Ale nebyl jsem tehdy ještě rozhodnut, že půjdu někam jinam. Kamarádím se s Davidem Stejskalem a ten nadhodil, ať to jdu zkusit do Jankova, do toho se přidal Venca Maxa a nakonec i prezident, kterého znám ještě z vojny, kde byl mým velitelem. Kývl jsem a nelituji toho, protože vidím, že v Jankově se kolem týmu točí skupina lidí, kteří chtějí dělat a baví je to.

Jaká je přesně vaše role?
Mám na starosti čistě sportovní stránku. Přivést hráče, když  je někdo zraněný, tak se postarat, aby dostal kvalitní vyšetření a podobně. To už se dá vedle zaměstnání v pohodě stíhat.

Chystáte během zimní přestávky ještě nějaké změny v kádru?
Určitě, vždyť do prvního mistráku zbývá ještě šest týdnů! A všichni na Složišti vidí, že nás trápí ofenziva, takže se pokusíme přivést útočníka. Pracuje se na prodloužení hostování Venci Novotného a pokud dotáhneme do konce Láďu Bernáta, dozadu už posilovat nemá smysl. Trápí nás útok.

Během podzimu posilovali konkurenčí jihočeské kluby nadějní mladíci z Dynama – Kaňák šel do Písku, Košík do Prachatic. Nepomýšlíte třeba právě na ně?
Už jsme oslovili pana Kotrbu. Teď jsou kluby ve fázi, kdy ještě nebudou chtít někoho pouštět, to je jasné a nedivím se tomu. Ještě bude dost času, abychom do útoku někoho získali. A budeme rádi, když to bude někdo mladý z Dynama, i když si myslím, že v naší situaci by nám pomohl spíš někdo zkušenější a ostřílenější. Aby když se jeden zápas nevydaří a na tým padne deka, zvedl hlas a celé mužstvo vyburcoval.

Někdo, jako je Zušťák ve Strakonicích?
Přesně tak. Prostě zkušeného fotbalistu dopředu. Děláme maximum,  aby k nám někdo takový přišel. Času máme ještě relativně dost.