Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALBzová inkasovala až v závěru.

Horní Měcholupy / Další přípravný zápas odehráli v sobotu fotbalisté Bzové na umělé trávě v Horních Měcholupech, kde na ně čekala třetiligová rezerva pražské Slavie.

Autor:
Redakce

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Autor: DENÍK/Jan Vildmon

Bzová–Slavia B 0:2

Fotbal, přípravný zápas

Před zápasem došlo na poslední chvíli ke dvěma úpravám v sestavě Bzové. V pátek si poranil sval na tréninku Veinlich a horečka zachvátila také Číhaře, takže na lavičce náhradníků usedli pouze dva další brankáři, kteří se během hry nakonec také dostali ke slovu. Kdo očekával, že Bzová bude pro béčko Slavie snadným soustem, ten se ale mýlil.

Od začátku se hrál hodně pohyblivý fotbal ve vysokém tempu, avšak bez vyložených šancí. Na straně Bzové se snažil zdálky mířit Dubský, ale jeho muška byla vychýlená, na druhé straně gólman Slováček sebral všechny míče, které obránci před ním propustili. Vůbec obrana Bzové pracovala na jedničku a slávisté se přes ní těžko dostávali. Jenže co čert nechtěl, po dvanácti minutách hry musel střídat na straně Bzové Větrovský, jehož koleno nevypadalo vůbec dobře. „Nevím, co s tím bude, ohnout to sice jde, ale bolí to hodně,“ zklamaně uvedl bzovský hráč.

Do největší příležitosti v první půli vyslal Nademlejnský uličkou Beža, který však zamířil vedle branky. Ani rohové kopy tentokrát nepřinesly úspěch, i když po jendom z nich střílel do valu Štich a po něm ještě neúspěšně dorážel Dubský, a tak se dospělo do přestávky bez branek. Poločas ukončil paradoxně pes vběhlý na hrací plochu, který si chtěl hrát, ale v zápalu narazil do jednoho ze slávistů a tak sudí Prokeš raději půli ukončil.

Do druhé půle nasadila Slavia šest nových hráčů a to bylo znát. Zvláště, když po třech minutách odstoupil ze hry další hráč Bzové Bežó. „Nastoupil jsem s horečkou, vůbec už nemůžu dýchat, prostě to nejde,“ okomentoval  svoje odstoupení. Místo něj tak vstoupil do hry po Bezkočkovi další brankář Šilhavý. Slavia se snažila udržet tempo hry, zatímco Bzové pomalu ubývaly síly, ale bezchybná práce obrany nedovolovala červenobílým otevřít skóre.

Naopak na druhé straně prostrčil Bezkočka do levé strany Štichovi, který hrál první zápas v dresu Bzové, ale ten gólmana Slavie neprostřelil. Na druhé straně Slováček dvakrát s jistotou vyrazil prudké pokusy červenobílých. Když už to vypadalo, že se celky rozejdou bez branek, přišla pět minut před koncem špatná rozehrávka ve středu pole, kterou využila Slavia k rychlému brejku, který zakončil Krajčovič. Těsně před koncem ještě tetno hráč zamířil z velkého vápna přesně do šibenice Slováčkovy branky a stanovil tak výsledek utkání na konečných 2:0 pro Slavii B. Bzová tedy povolila ža v samém závěru a doplatila tak na úzký kádr, na čemž bude muset do začátku soutěže zapracovat.

Branky: 85. a 89. Krajčovič. Rozhodčí: Prokeš – Vilhelm, Košťálek. Diváků: 100. Poločas: 0:0.

FC Bzová: Slováček – Kovařík, Kaufman, Štěch, Hrubý – Bežó (48. Šilhavý), Nademlejnský, Dubský, Štich  – Větrovský (12. Bezkočka), Ehl. Trenér: Nikodým.