28 29 30 31

Příprava Motorletu Praha.

Dragoun Cup 2008

SK Motorlet – SK Kladno B 2:1 (1:0)

Ráno před odjezdem na soustředění sehrál Motorlet další vyrovnané utkání s mladým celkem kladenského béčka. Brankové příležitosti se na obou stranách rodily pouze po rohových  nebo standardních kopech. Velká příležitost se naskytla Paterovi ve 25 minutě, kdy běžel z poloviny hřiště na brankaře, ale obhodil si ho tak nešťastně, že se k míči již nedostal. Vše pak napravil o tři minuty později, kdy brankař soupeře Miski neudržel míč po souboji s Rezkem a Patera u zadní tyče pohodlně skóroval. Netrvalo dlouho a Rezek bombou ze strany vyzkoušel odolnost brankáře znovu. Kladenští o sobě dali vědět pět minut před poločasem, kdy tvrdá střela ze 25 metrů jen o vlásek minula břevno naší branky.

Druhá část hry se vyvíjela postupně ve větší tlak kladenských, o to větší škoda bylo dvou šancí, které měl v té době opět Patera. První po centru z pravé strany nedokázal u zadní tyče poslat hlavou míč do soupeřovy branky. Při druhé si u značky pokutového kopu přehodil dva obránce a z očí do očí brankaři vyslal ostrou střelu, kterou však střídající brankař Tesař vyrazil. Odveta na sebe nenechala dlouho čekat a v 63 minutě soupeř udělal rychlý únik na tři doteky a na  jeho konci byl hráč Huari Bambur, který pohodlně vyrovnal na 1:1. Za pár minut měli kladenští možnost vstřelit druhý gól, ale Musil v naší brance zazářil a stav se nezměnil.

V 71 minutě se podařila Paterovi přesná  kolmá přihrávka na kterou naběhl Rezek a ač tísněn obráncem podstřelil padajícího brankáře a zvýšil stav na 2:1. Soupeř opět přidal, ale konečný součet závěru utkání byly jen dvě nebezpečné střely těsně vedle branky.

Trenér Mikuš v utkání postavil tyto hráče:

Foferka (46. Musil) – Jirec, Kučera O. (Pinkas), Chvátal, Paťha – Prošek (46.Maleček), Minařík, Houška (46. Lexa), Machurka (46.Strnad) – Rezek, Patera.

Fr. Reichl

Slavia Praha B – SK Motorlet Praha  2:0 (0:0)

Utkání hrané ve svižném tempu, ve kterém měla Slavia pár minut na začátku převahu, ale hra se záhy vyrovnala. Obě obrany dominovaly ve vzdušných soubojích a tak se ani jedno družstvo nedostávalo do brankových příležitostí. Jen rohových kopů měl soupeř o něco víc. Také vstup do druhé části hry byl vyrovnaný. , avšak s přibývajícím časem méně zkušení hráči Motorletu začali spokojovat s nerozhodným výsledkem a soupeři přenechali velký manévrovací prostor. Z toho plynulo větší množství rohů a přímých kopů v okolí pokutového území. Tak se soupeř dostával do šancí, ale i naši hráči  využívali otevřenější prostor v obraně Slavie k rychlým brejkům. V 74 minutě zakončil Patera svůj průnik střelou, která jen těsně minula branku. Mnohokrát omílané nedáš-dostaneš se opět potvrdilo. Z protiútoku byl roh a následný přetažený centr k zadní tyči využil kapitán soupeře Kober, v té chvíli špatně obsazený, hlavou ke vstřelení vedoucí branky. Motorlet pak výrazně přidal v útočné aktivitě, ale místo vyrovnání přišlo znovu zaváhání v obraně a soupeř v 80 minutě vstřelil Dvořákem druhou branku. Slávisté posledních deset minut již jen pohlídali, aby nedošlo ke komplikacím.

Trenér Mikuš do utkání postavil tyto hráče: Foferka (46. Kučera A.) – Tlustý (46. Pinkas), Kučera O., Chvátal, Sailer – Maleček, Minařík, Houška, Paťha – Rezek, Lexa (46. Patera).