25 26 27 28 29 30

Smazali dvoubrankové manko.

PLZEŇ - Fotbalisté B. Stříbro zvítězili s TJ Přeštice 5:2

Autor: František Hlas

Stříbrský tým se po sobotním vyřazení v Heřmanově Huti (3:2) ze Západočeského poháru rychle otřepal a na zimním turnaji v Doubravce zvítězil v neděli s Přešticemi 5:2.

Vše ale nasvědčovalo, že výsledková mizérie ze soboty bude pokračovat i v neděli. Dříve než se hosté stačili rozkoukat, tak prohrávali 2:0. První branku inkasovali už v první minutě a v 18. chytrý oblouček přes gólmana Kostelníčka znamenal dvoubrankové vedení Přeštic. Baník se ale s přibývajícími minutami zvedal a ve 35. minutě se podařilo Kaslovi vsítit kontaktní branku – 2:1. Nehrálo se ještě ani deset minut druhého poločasu a za hosty vyrovnal Kertis – 2:2. Parádní čtvrthodinu z pohledu Stříbra okořenil brankami ´navrátilec´ Hruška a Kertis z pokutového kopu. Tomu předcházelo sólo Sláby, který chtěl obejít i gólmana, ale byl jím nedovoleně zastaven. Rázem vedl Baník 2:4 a měl už jasně navrch. V 72. minutě upravil Maczo na 2:5 a tímto stavem také skončil zápas, který se pro Baník vyvíjel velmi nepříz〜nivě.

TJ Přeštice – B. Stříbro 2:5. Poločas: 2:1. Branky:  35. Kasl, 52. a 60. Kertis (1xPK), 55. Hruška, 72. Maczo. Diváci: 30.

STŘÍBRO: Kostelníček – B. Andrle, Kertis, Valena, Blažek, Uhlíř, Kasl, Lorenc, Hruška, Slába, Hřebík. Střídali Maczo a Flíček.