21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

V dalším zápase zimního trunaje Jiskra podruhé prohrála.

Náhradníci Jiskry na Senco nestačili.

Ve čtvrtém kole zimního turnaje na umělé trávě Senca Doubravka, se hráči Jiskry Domažlice utkali právě s hostitelským celkem turnaje. Domažlický trenér Dejmek dal v prvním poločase překvapivě šanci všem hráčům z lavičky náhradníků a naopak na ní zůstalo několik hráčů základní sestavy. Na hřišti se neobjevili ani zraněný Mifek, nemocný Černý či omluvený Šot. Senco, značně posílené oproti podzimní části soutěže, se nakonec radovalo z výhry 3:1, když v první části hry dokázalo třikrát využít zaváhání domažlické obrany a připsalo si do turnaje další tři body.

První střelu na branku vyslal v 5. minutě domažlický Mach, ale z tr. kopu zamířil vedle pravé Mičkovy tyče. O tři minuty si s Forstovým centrem zprava doubravecký gólman poradil, ale v 9. minutě, první zaváhání domažlické obrany, která přestala hrát, zřejmě v domnění, že jde o ofsajd, využil domácí Švec, který postupoval sám proti Brataničovi a poslal Doubravku do vedení 1:0. Hned v následující minutě po Belanově tr. kopu nestačili zadáci Jiskry míč odvrátit do bezpečí, k tomu se dostal Bobák a zblízka zvýšil na 2:0. Po úvodní aktivitě Jiskry se taktovky po vstřelených gólech ujali domácí. Po čtvrthodině zneškodnil Klůsův centr zprava Bratanič a na druhé straně Machův centr odvrátili domácí na roh. Po jeho opakovaném rozehrání dostal míč na prsa Šmirkl, ale špatným zpracováním se připravil o dobrou příležitost ke střelbě. Ve 27. minutě si mohl domácí Švec připsat čistý hattrick, ale dosažený gól nebyl pro ofsajd uznán. Po půlhodině hry se po rozehraném tr. kopu dostal ke střele domácí Soukup, ale Bratanič vyrazil míč na roh. Tentýž domácí hráč napřáhl o několik minut později ze 22 metrů, ale Bratanič byl opět pozorný. Ve 33. minutě skončil střelecký pokus domácího Klůce zprava z úhlu, vedle bližší Brataničovy tyče. Opticky se hrál poměrně vyrovnaný zápas, ale domažlickým hráčům chyběla lepší souhra, přechod do útoku byl zbytečně složitý, bez momentu překvapení. Ve 37. minutě, po Strejcově autovém vhazování a dvojitému posunutí hlavou se ke střele dostal Šmirkl, ale jeho nedůrazný pokus neměl šanci Mičku ohrozit. Ve 39. minutě se výstavní trefou představil domácí Kovacs, když jeho střela z 25 metrů překvapila Brataniče a skončila u jeho pravé tyče - 3:0.

V úvodu druhé půle musel Mleziva zasahovat při tr. kopu domácího Belana, v 50. minutě po rohovém kopu Šámala, na druhé straně, se míč dostal k Machovi, jehož střelu volejem domácí zblokovali a po následujícím závaru před Mičkou se nakonec ubránili odkopem. Vzápětí si domácí gólman poradil s Bublíkovým centrem zprava a na druhé straně o chvíli později, se po Soukupově přihrávce dostal ke střele zleva Švec, ale Mleziva stačil míč vyrazit na roh, po jehož rozehrání zamířil hlavou Kovacs nad domažlickou branku. V 55. minutě skončil Belanův pokus, po teči vedle pravé Mlezivovy tyče. Po hodině hry poslal Manowetz přihrávku na „dlouhou nohu“ nabíhajícímu Kotlanovi a míč odskočil k Mičkovi. V poli byla Jiskra mírně aktivnější, ale dobře pracující obrana Senca nepouštěla soupeře do střeleckých příležitostí. Doubravka byla nebezpečnější po levé straně, kudy směřovaly všechny její útočné aktivity a její hráči se přece jen častěji dostávali k zakončení. V 67. minutě se Jiskra za zvýšenou aktivitu dočkala odměny, když Bublík prostrčil míč na nabíhajícího Kotlana, který ze 14 metrů překonal vybíhajícího Mičku – 3:1. O dvě minuty později měl Mleziva starosti s tr. kopem Belana, který mu vypadl z náruče a situaci musel zachraňovat pádem pod nohy dobíhajícího soupeře. Vzápětí musel domácí gólman odvracet na roh míč před nabíhajícím Šmirklem a v 72. po Belanově tr. kopu, na druhé straně, hlavičkoval Vaigl nad Mlezivovu branku. O čtyři minuty později poslal Bahleda dopředu Kotlana, ten se po levé straně prodral do pokutového území, ale tísněn Králem, Mičkovu branku minul. V 77. minutě se dostal ke střele z 15 metrů domažlický Bahleda, ale jeho pokus byl zblokován na roh. O minutu později zatáhl po levé straně míč Manowetz, našel na rohu malého vápna Kotlana, jehož slabá střela „přes rameno,“ však nemohla Mičku ohrozit. V 83. minutě stačil Bahledův centr na nabíhajícího Manowetze jeden z domácích zadáků odvrátit a pak Bahledova střela volejem ze 17 metrů minula pravou Mičkovu tyč. V závěru byla Jiskra pohyblivější, aktivním napadáním soupeře získávala mnoho míčů, ale překonat dobře pracující obranu Senca, dirigovanou Králem, se jí nepodařilo.

Sestava Jiskry v I. poločasu:

Bratanič – Strejc, Vacek, Paul, Šmirkl – Forst, Mach, Čech, Janeček – Kotlan, Kubica.

Sestava Jiskry ve II. poločasu:

Mleziva – Strejc, Vacek, Paul (58. Tesař), Šmirkl – Bublík, Šámal, Mach, Manowetz – Kotlan, Bahleda.

Slovo trenéra Dejmka po zápase:

„Zkoušel jsem hráče, kteří patří do širšího kádru, protože jsem je potřeboval vidět ve hře s kvalitním soupeřem, jak budou reagovat na určité situace, takže ta hra nebyla ideální, ale musím říci, že nebyla ideální ani ve druhé půli, kdy se to prostřídalo. Sice jsme druhý poločas vyhráli, ale na můj vkus jsme hráli moc individualisticky, málo jsme se snažili o koncovku, málo jsme stříleli. Když zhodnotím celý zápas, tak jsme dělali strašné chyby v obraně, z čehož padly vlastně všechny tři góly. Soupeři jsme vlastně na všechny tři góly nahráli a můžu říci, že v dnešním zápase mě z hráčů svým výkonem neuspokojil vůbec nikdo.“