14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Trenér Voříšek byl spokojený s výsledkem, s hrou nikoliv.

Strakonice/ Strakoničtí fotbalisté ve středu remizovali v přípravném utkání doma s Třeboní 1:1 (1:1).

Nerozhodně se rozešli strakoničtí fotbalisté ve svém pátém přípravném duelu s Třeboní, soupeřem z divize.

Ve středečním utkání padaly branky jen v prvním poločase. Do vedení poslal Strakonické ve 25. minutě Hajdušek, když dorazil vydařenou střelu Marouška, která se odrazila od břevna.

Na konečných 1:1 vyrovnal ve 37. minutě hlavou Houdek po centru Slámy z levé strany.

Neurovnaná hra

Další dvě gólové šance přišly až po obrátce. Nejprve v 65. minutě vyrazil trestný kop Patrika Káníka mířící do šibenice třeboňský brankář Skála, na druhé straně zahrozil 12 minut před koncem Procházka, který se ocitl sám před Charvátem, ale vystřelil slabě.

To bylo vše, jinak se hra plná nepřesností odehrávala především ve středu hřiště.

„Výsledek je pro mě uspokojivý, ale předvedená hra je pořád ještě horší. Máme hodně nedostatků,“ zhodnotil trenér Jaroslav Voříšek. „Třeboň má hráče v optimálním fotbalovém věku, my naopak hrajeme s pěti dorostenci, kterým chybějí zkušenosti, musejí zlepšit důraz, nasazení... Hra je neurovnaná. Chtěl bych mít hru víc vyrovnanější, s tím, abychom si vytvořili tlak na soupeře,“ dodal.

Chyby viděl Jarolav Voříšek u svých svěřenců i ve špatném obsazování při obranných situacích. „Nechali jsme soupeře několikrát nebezpečně zakončit,“ upřesnil kouč.

Na hráčích se zřejmě potvrdila únava po fyzicky náročném lednu, zabrat dostali hlavně na soustředění. A den před zápasem absolvovali rychlostně vytrvalostní trénink a nechyběla ani posilovna. „Na to se ale nemůžeme vymlouvat,“ konstatoval Voříšek.

Nová posila

V kádru opět došlo ke změnám. Do Přešťovic se vrátili Martin Šrámek a Schánělec, naopak z Vodňan přišel záložník Beneš. Proti Třeboni nastoupil na pravé straně. „Je to jedna z variant,“ uvedl k obsazení tohoto postu zmiňovaným hráčem trenér. „Doufám, že pokud tady Beneš zůstane, půjde nahoru. Potřebuje ale dohnat tréninkové manko.“

Sestava Strakonic z utkání s Třeboní: Charvát – Mirvald, Hajdušek, Svoboda, Křivanec  – Beneš, P. Káník, Kostka, Maroušek – Hadraba, Hovorka. Střídali Koubek, Zelenka, M. Káník a Hanáček.