15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Králův Dvůr ve větrném zápase zdolal Libiš.

Praha/ V sobotu čekal fotbalisty Králova Dvora další přípravný zápas. V něm cábelíci změřili síly s divizním celkem Sokol Libiš.

Libiš – Králův Dvůr 1:2

Fotbal, přípravné utkání

Do utkání vstoupil lépe celek Libiše. „Tradičně jsme začali špatně. Soupeř byl patnáct minut lepší a agresivnější. Pak jsme hru vyrovnali,“ uvedl králodvorský trenér Miloslav Kučera. V prvním poločase branka nakonec nepadla. „Byl to spravedlivý výsledek,“ dodal Kučera.

Hned po změně stran cábelíci inkasovali, když Jirásek hlavou usměrnil do branky centr Válka – 1:0. „Pak jsme začali hrát a vytvářet si i šance,“ podotkl trenér Kučera. Králodvorští mohli vyrovnat z pokutového kopu, Červenka ale penaltu neproměnil. Cábelíci se nakonec vyrovnání dočkali, když se po skrumáži prosadil Šindelář – 1:1. Králův Dvůr nakonec utkání dokázal otočit. Patnáct minut před koncem zápasu se parádně o břevno trefil křižnou střelou z hranice šestnáctky Fulín – 1:2. Tímto výsledkem také přípravný zápas skončil. „Konečně jsme vyhráli. Byl to vyrovnaný  zápas. Soupeř měl kromě té gólové ještě dvě šance a my jsme neproměnili čtyři šance, z toho dvě čistá sóla,“ uvedl trenér Kučera. Zápas si pochvaloval i trenér Libiše Jiří Kabyl. „Až na silný vítr to byl kvalitní zápas,“ uvedl trenér Kabyl. Králodvorský trenér byl po utkání vcelku spokojen. „Řekněme, že jsem částečně spokojen. Co třeba nepromění Šindelář, to už není možné,“ poukázal na dlouholetou bolest Králova Dvora trenér Kučera.

Branky: Jirásek – Šindelář, Fulín. Poločas: 0:0.

Sestava Králova Dvora: Votruba – Bláha P., Podzemský, Bláha T., Spurný, Červenka, Dochtor M., Srba, Jalaghonia, Dochtor (Šindelář), Fulín.

Králodvorský celek stále testuje nové hráče na postu brankáře. Tentokrát se v dresu cábelíků objevil brankář Petr Votruba. Zatím ale trenér Kučera nechtěl příliš prozrazovat, jestli některý z brankářů, kteří se zatím objevili v přípravě v dresu cábelíků, má jisté místo na jaro. „Uvidíme, podle jednoho zápasu se to nedá moc hodnotit,“ uvedl Kučera, který má v plánu vyzkoušet další gólmany. „Teď ještě přijde další brankář na zkoušku a máme rozjednané ještě dva,“ podotkl Kučera, který zmínil i jednu novou tvář v mužstvu. „Včera přijel Slovák Igor Vodenský, který má ligové zkušenosti ze Slovenska. Doufám, že  bude přínosem,“ uvedl králodvorský trenér, jenž dodal, že v pondělí přišel na zkoušku brankář Souček, který v minulosti chytal například za Vyšehrad.